30 ogledov

Matavž po 11 tednih med strelci

Slovenski reprezentant Tim Matavž je po poškodbi in po 11 tednih suše znova zatresel v nizozemskem prvenstvu. v 32. kolu je k zmagi Groningena nad Nijmegnom s 3:1 prispeval zadnji zadetek.

Groningen je na domačem stadionu Euroborg v vodstvo v 20. minuti popeljal Thomas Enevoldsen, toda gostje so že čez štiri minute preko Nikija Zimlinga izenačili na 1:1. Slabih deset minut do konca tekme je domače v vodstvo popeljal Dušan Tadić, malce pred iztekom rednega dela pa je na končnih 3:1 povišal Tim Matavž. Po odlični podaji Pettra Anderssona je Šempetrčan najprej preigral gostujočega vratarja Jasperja Cillessena, nato pa žogo poslal za golovo črto Nijmegna. Matavž je nazadnje gol dosegel pred točno 11 tedni (6. februar), ko je kar trikrat zabil Willemu II.