19 ogledov

Messi brez prestanka ruši rekorde

lionel messi EPA
Zdi se, da Lionel Messi vedno, ko stopi na igrišče, poskrbi za nov mejnik, ki se bo zapisal v nogometne zgodovinske knjige. Nogometaš Barcelone je z dvema goloma v 28. kolu španske nogometne lige, kjer je Barcelona doma premagala Rayo Vallecano (3:1), dosegel zadetek na 18 zaporednih ligaških obračunih.

Barcelona je v 28. kolu španske nogometne lige gostila Rayo Vallecano. Katalonci so prvič zadeli v 25. minuti, ko je gostujočega vratarja premagal David Villa, v 40. oziroma v 57. minuti pa se je med strelce dvakrat vpisal še Lionel Messi. Argentinec je v dresu katalonskega velikana zadel na 18 zaporednih ligaških obračunih, kar pred njim v Španiji ni uspelo še nikomur. Messijev dosežek pa ni omejen le na Pirenejski polotok, saj na toliko zaporednih tekmah v največjih evropskih ligah ni zadel prav nihče.

Messi je v letošnji sezoni dosegel 42 zadetkov, od tega je na 13 tekmah dosegel najmanj dva gola. V nedeljo je na večni lestvici strelcev La Lige preskočil Pahiña, njegova naslednja tarča pa je legendarni Quini.  Messi je poleg vseh doseženih zadetkov še enajstkrat zastresel prečko, kar se v španski ligi ni zgodilo vse od leta 1995.