733 ogledov

Messi do novega mejnika, Barça še vedno v igri

Barcelona : Valladolid Profimedia
Barcelona je z zmago ustvarila nekaj pritiska na Real.

Nogometni klub Barcelona je v 36. krogu španskega prvenstva prišel do zmage proti Valladolidu z 1:0. Neprepričljivi Katalonci so do treh točk v gosteh prišli po zadetku Artura Vidala v prvem polčasu, s čimer so se večnemu tekmecu iz prestolnice, Realu iz Madrida, približali na točko zaostanka.

Barcelona : Valladolid | Avtor: Profimedia Profimedia

Real ima z 80 točkami kljub minimalni prednosti na lestvici odigrano tekmo manj, obenem pa je od Barcelone boljši tudi v medsebojnih tekmah, kar je prvi kriterij razvrstitve španskega prvenstva. Madridčani bodo dvoboj 36. kroga odigrali v ponedeljek zvečer v Granadi.

Tekmo bodo odigrali pod malce večjim pritiskom, saj so Katalonci upravičili vlogo favoritov in prišli do minimalne zmage. Znova pa niso prepričali s prikazanim. Odločilni trenutek dvoboja je prišel v 15. minuti, ko je z 20. asistenco v sezoni Lionel Messi zaposlil Vidala, ki je s pomočjo vratnice zadel z desne strani.

Messi je z novo podajo postal drugi nogometaš v tem tisočletju, ki je v eni sezoni zabil najmanj 20 golov in ob tem prispeval še 20 asistenc. Prvi, ki mu je to uspelo, je bil Francoz Thierry Henry v dresu Arsenala v sezoni 2002/03.

V prvem dvoboju 36. kroga je do domače zmage prišla Osasuna, ki je z 2:1 ugnala Celto iz Viga in se povzpela na 11. mesto lestvice. Celta ostaja 16.

Nogometaši Barcelone so do konca sezone izgubili zvezdnika Antoina Griezmanna, pišejo španski mediji. Francoski reprezentant je med tekmo sam prosil za menjavo, saj si je poškodoval stegensko mišico, zdaj ga čakajo podrobnejši zdravniški pregledi.