14 ogledov

Messi ob koncu zasenčil Ronalda

Vse oči so bile na dvoboju med Portugalsko in Argentino usmerjene v Ronalda in M
1/33
V velikem prijateljskem obračunu med Portugalsko in Argentino je Lionel Messi ob koncu prinesel zmago gavčem in zasenčil Cristiana Ronalda. Francozi ugnali Brazilce. Rossi rešil Italijane.

Dolgo pričakovan obračun Argentine in Portugalske je postregel z zmago gavčev z 2:1. V Ženevi so prvi zadeli Argentinci, ki jih je v 14. minuti v vodstvo popeljal Angel Di Maria. Njegov soigralec pri Realu Cristiano Ronaldo je izid izenačil v 21. minuti. Nato pa podoben zaključek kot v Tirani na obračunu Albanije in Slovenije. Argentinci so namreč v 90. minuti prišli do enajstemtrovke, ki jo je izkoristil drugi veliki zvezdnik na obračunu Leo Messi in Argentini prinesel prestižno zmago. V drugem velikem derbiju so Francozi na domačem dvorišču z 1:0 premagali Brazilce, ki so se na na pariški Stade de France vrnili po letu 1998, ko so v sumljivih okoliščinah izgubili tekmo za naslov svetovnih prvakov.  Mož odločitve je bil Karim Benzema, medtem ko so Brazilci vse od 40. minute igrali z igralcem manj.

Srečanje md Nemčijo in Italijo v Dortmundu so veliko bolje začeli domači, ki so prek neuničljivega Miroslava Kloseja povedli v 16. minuti. Tudi na odmor so gostitelji odšli z minimalno prednostjo in jo nato v nogah držali vse do 81. minute, ko je izenačil in tudi postavil končni izid rezervist Giuseppe Rossi. Obračun se bo še posebej vtisnil v spomin Brazilcu Thiagu Motti. Član Interja v izjemno močni konkurenci pri Braziliji ni dobil prave priložnosti, zato se je odločil sprejeti italijansko državljanstvo. Proti Nemcem pa je vpisal premierni nastop za svojo "novo" domovino. Italijani sicer vodijo v naši kvalifikacijski skupini C za Euro 2012 in so naslednji tekmec varovancev Matjaža Keka, s katerimi se bodo marca pomerili v Stožicah.

Luksemburg ugnal Slovake
Večina tekem se je končala v skladu z napovedmi. Le Luksemburg je pripravil pravo senzacijo, ko je doma z 2:1 ugnal Slovake, udeležence zadnjega svetovnega prvenstva.

Srbska nogometna reprezentanca je na prijateljski tekmi v Tel Avivu premagala Izrael z 2:0 (1:0). Za Srbe, ki so prav tako nasprotniki Slovenije v kvalifikacijski skupini za Euro 2012, sta zadela Zoran Tošić v 23. in Veseljko Trivunović v 77. minuti. V Dublinu je Škotska zanesljivo premagala še enega tekmeca Slovenije Severno Irsko s 3:0 (2:0). Za Škote so bili uspešni Kenny Miller (19.), James McArthur (32.) in Kris Commons (51.).

Novopečeni Koprčan dvakrat v polno
Estonec Konstantin Vassiljev, eden najboljših tujih nogometašev, ki igra na slovenski prvoligaški sceni, se je znova izkazal v reprezentančnem dresu. Ob remiju Estonije (še ena tekmica naših nogometašev v kvalifikacijah) proti Bolgariji je novopečeni član aktualnih prvakov iz Kopra dosegel oba zadetka za svojo reprezentanco (enega iz najstrožje kazni) in potrdil odlično formo. Na drugi strani je bil edini strelec Ivelin Popov, ki je bil dvakrat natančen iz enajstih metrov.

Precej eksotično lokacijo sta si za prijateljsko tekmo izbrali reprezentanci Armenije in Gruzije. Sosedi z vzhoda Evrope sta se pomerili na Cipru, v Limassolu pa so bili z 2:1 uspešnejši stari slovenski znanci, za katere sta zadela oba napadalca Aleksander Iašvili in David Siradze.

Podobno kot Slovenija proti Gruziji na Bonifiki je v sredo novi objekt slovesno odprla Hrvaška, ki je na premierni tekmi puljskega stadiona Aldo Drosina gostila Češko in jo ugnala s 4:2.