23 ogledov

Mevlja brez senzacije, slovo Verbiča

Zlatan Ibrahimović Miha Mevlja Manchester United Rostov EPA
V drugem najmočnejšem evropskem nogometnem tekmovanju so znani vsi četrtfinalisti.

Ruski Rostov, za katerega je Miha Mevlja znova igral vso tekmo, je na prvi tekmi proti Manchester Unitedu doma iztržil remi 1:1, na povratnem obračunu na slovitem Old Traffordu pa minimalno klonil (1:0) in se poslovil od nadaljnjega tekmovanja.

V prvem polčasu so imeli "rdeči vragi" izdatno premoč in nekajkrat so bili zelo blizu vodstva, toda poti mimo razpoloženega vratarja Nikite Medvedeva niso našli.

V drugem delu so se Rusi opogumili in pretili, toda v 70. minuti dobili gol iz protinapada, mrežo je iz bližine zatresel Juan Mata. Domači vratar Sergio Romero je bil pred zadnjim žvižgom še nekajkrat na preizkušnji, toda Angleži so vzdržali.

København brez preobrata

Izpadel je tudi drugi slovenski predstavnik Benjamin Verbič, njegov København je na gostovanju pri Ajaxu klonil (2:0) in tako zapravil prednost 2:1 s prve tekme.

Oba zadetka so Nizozemci zabili v prvem polčasu. Slovenski reprezentant je v igro vstopil v 57. minuti, prejel rumeni karton in enkrat ogrozil vrata domačih, ki pa so se vendarle zasluženo prebili naprej.

Roma izpadla, nemški obračun knapom

AS Roma Lyon | Avtor: EPA EPA
Vroče je bilo na Olimpicu, kamor je Lyon prišel z zmago 4:2 na prvi tekmi. V večnem mestu so gostje povedli, toda Roma je sredi drugega dela vodila z 2:1, vse do konca pa kljub pritisku ni uspela zabiti še enega gola, ki bi ji prinesel napredovanje (2:1).

V nemškem obračunu med Borussio Mönchengladbach in Schalkejem so odločali zadetki v gosteh. Pred tednom dni v Gelsenkirchnu je bilo 1:1, doma pa je Borussia po prvem delu vodila z 2:0, gostje pa so v nadaljevanju izenačili (2:2) in si zagotovili četrtfinale.

Anderlecht je na svoji zelenici nikozijski APOEL odpravil z enakim izidom kot v gosteh (1:0), v vsebelgijskem obračunu pa je Genk z remijem proti Gentu (1:1) ohranil visok naskok 2:5, ki si ga je priboril v gosteh.

Celta Vigo je v Krasnodar pripotovala s prednostjo 2:1 s prve tekme, v gosteh pa Ruse premagala še enkrat (0:2). Beşiktaş je domače srečanje proti Olympiacosu začel z zanj ugodnim izidom 1:1 in Grke, kljub igralcu manj skozi celoten drugi polčas, doma gladko odpravil (4:1).