2 ogledov

Minimalni zmagi Barce in Reala

Samuel Eto´o je na gostovanju v Malagi z zadetkom v 40. minuti Barceloni pribori Žurnal24 main
V sklopu 29. kola Premiere Divison sta Barcelona in Real Madrid dosegla minimalni zmagi. Prvi so z zadetkom Eto´oja ugnali Valladolida, drugi pa z golom Higuaína Malago.

Še devet kol je do konca v španski La Ligi in temperatura se počasi bliža vrelišču. Barcelona in Real Madrid sta bila v sklopu 29. kola pred sila težko nalogo. Velike ekipe najslabše vedno igrajo takoj po reprezentančnem premoru, a tokrat je bil strah odveč. Valladolid je za Barco že tradicionalno srečen kraj - tu je svoj prvi nastop v dresu Blaugrane vpisal zdajšnji kapetan Carles Puyol, prvi gol za člansko moštvo zabil Andres Iniesta ... Tudi tokrat na stadionu Joseja Zorille na zahodu Španije ni bilo nič drugače. V 40. minuti je edini gol na tekmi zabil Kamerunec Samuel Eto´o, ki s 26. goli še naprej suvereno vodi na listi španskih strelcev. Po dvojni podaji s Xavijem Hernandezom je "Samu" hladnokrvno lobal vratarja domačih in Barceloni prinesel nove tri točke. Četrti strelec Barcelone vseh časov s 124 goli na večni lestvici zaostaja le še za Rivaldom (130) in verjetno nedosegljivima Laszijem Kubalo (196) in Césarjem Rodríguezom (235).

Real Madrid
, ki mu po izpadu iz pokala in Lige prvakov ostaja le še državno prvenstvo, je slavil v Málagi. Ta je na zadnjih šestih tekmah zabeležila le dva poraza, zadetek za minimalno zmago 1:0 pa je na začetku drugega polčasa zabil Higuaín. Barcelona in Real sta tako dosegla skorajda identični zmagi - nista blestela, bila pod precejšnjim pritiskom nasprotnikov, a na koncu slavila po golu svojih najboljših strelcev. Velik šok so že včeraj doživeli pri Villarrealu, saj je le nekaj dni pred tekmo Lige prvakov proti Arsenalu zlom noge utrpel eden njihovih najboljših igralcev Santi Cazorla, za katerega je sezona seveda že končana. Za nameček je rumena podmornica visoko izgubila pri Almerii (0:3). Valencia je finančne težave vsaj delno pozabila po domači zmagi proti Getafeju (4:1). Dva gola je iz enajstih metrov prispeval David Villa. Sevilla je na derbiju Andaluzije premagala Recreativo (1:0), Atlético Madrid pa je doma tokrat ponižala gostujoča Osasuna (2:4). Branko Ilić je domači remi Betisa proti Numancii (3:3) spremljal s klopi za rezervne igralce. Zeleno-beli iz Seville so le še točko oddaljeni od izpada.