146 ogledov

Mladi Slovenci odigrali prvo tekmo na EP

Tamar Svetlin
Mladi slovenski nogometaši so se na evropskem prvenstvu pomerili z vrstniki iz Švedske.

Slovenska nogometna reprezentanca do 17 let je v Burton-on-Trentu odigrala prvo tekmo evropskega prvenstva. Tekmec izbrancev Agrona Šalje je bila Švedska, ki je zmagala z 2:0 (2:0). Slovenske upe naslednja preizkušnja na EP čaka v ponedeljek ob 16. uri proti Portugalcem v Chesterfieldu.

Danes sta že v prvem polčasu za Švede zadela Fredrik Hammar v sedmi minuti in Benjamin Nygren v 23. minuti. Slovenci so sicer imeli več žogo v posesti in sprožili več strelov proti vratom kot tekmeci. V 77. minuti je Žiga Repas zatresel vratnico, odbitka pa v gol ni uspel poslati niti Jošt Urbančič.

Na prvi tekmi skupine B sta se Portugalska in Norveška razšli z 0:0.

Na EP v Angliji nastopa 16 reprezentanc, v četrtfinale tekmovanja se bodo uvrstile prvo- in drugouvrščene iz vsake skupine. Finale bo 20. maja v Rotherhamu.