19 ogledov

Mourinho v težavah

klopp liverpool EPA
Liverpool je na derbiju 11. kroga angleškega prvenstva na Stamford Bridgeu premagal Chelsea (3:1). Real Madrid je bil doma boljši od Las Palmasa (3:1). Bayer Leverkusen je izgubil na gostovanju pri Wolfsburgu (2:1).

Aktualni angleški prvak je utrpel šesti poraz na 11 tekmah letošnje sezone angleške Premier League in ostaja na skromnem 15. mestu ligaške lestvice.

Za varovance Joséja Mourinha je bil tokrat usoden Liverpool, ki se je pod taktirko Jürgena Kloppa dokopal do četrte zmage in 17. točke, kar ga uvršča na sedmo mesto.

Chelsea je povedel v četrti minuti z golom Ramiresa, pred iztekom prvega polčasa pa je izenačil Philippe Coutinho. Slednji je v 74. minuti zabil za vodstvo gostujoče ekipe, za končnih 3:1 na Stamford Bridgeu pa je v 83. minuti poskrbel Christian Benteke.

Navijači Liverpoola so portugalskemu strategu na klopi Chelseaja skandirali ''zjutraj boš dobil nogo'', Mourinho pa po porazu znova ni bil razpoložen za pogovor s predstavniki sedme sile.

''Nimam kaj reči,'' je na prvo vprašanje odvrnil ''Edini''. Novinar ga je nato povprašal o sodniku, ki se po prekršku Lucas Leive ni odločil za drugi rumeni karton, ki bi Chelseaju omogočil, da preostanek tekme odigra z igralcem več.

''Nimam kaj reči,'' je spet odvrnil Mou. Trčenje Diega Coste in Martina Skrtela? ''Nimam kaj reči,'' je odmevalo naprej. ''Žal mi je, nimam kaj reči,'' je še dodal. ''Ali ne mislite, da je čas, da navijačem podate sporočilo?'' se ni dal novinar. ''Navijači niso neumni,'' pa je zabrusil Mou in ponovil ''Navijači niso neumni.''

Na vprašanje, ali ga skrbi za njegovo prihodnost, je Mourinho odvrnil, da ne. Novinar je poskusil znova: ''Torej, nič o tekmi?'' ''Nič,'' je pričakovano dejal Mourinho. Nadaljevanje pogovora je potekalo približno takole:

N: ''Ni nobenega individualnega igralca, ki bi ga radi izpostavili?''
M: ''Ne.''
N: ''Nič o strategiji za naprej?''
M: ''Nič.''
N: ''Nič o tem, kako bi se dalo to popraviti?''
M: ''Ne morem reči.''

Vodilna ekipa prvenstva Manchester City je doma premagala Norwich (2:1). Meščani so povedli v 67. minuti z golom Nicolasa Otamendija, po izenačenju Camerona Jeroma pa je končni rezultat z bele točke postavil Yaya Touré.

Manchester United je v gosteh remiziral s Crystal Palaceom (0:0), Arsenal, ki po številu točk ostaja poravnan s Cityjem, pa ni imel nobenih težav s Swanseajem (3:0).

Ronaldo dodal novo žrtev

Real Madrid je na prvi tekmi 10. kroga Primere División premagal Las Palmas (3:1). Varovance Rafaela Beníteza je v vodstvo popeljal Isco, po slabih desetih minutah pa je prednost podvojil Cristiano Ronaldo. Po znižanju Hernana Santane je za končnih 3:1 zabil Jese Rodríguez.

Ronaldo je zabil že svoj 326. gol na 313 tekmah v dresu Real Madrida. V majici kraljevega kluba je zaigral proti 58 ekipam, Las Palmas pa se je pridružil seznamu 54. moštev, ki so prejela zadetek portugalskega superzvezdnika.

Barcelona je v gosteh premagala Getafe (2:0). V 37. minuti je za vodstvo Kataloncev zadel Luis Suárez, v 58. pa se je med strelce vpisal še Neymar.

Inter, za katerega je polnih 90 minut znova odigral slovenski reprezentant Samir Handanović, je v derbiju Serie A premagal Romo in se s tekmo več od Napolija in Fiorentine zavihtel na prvo mesto lestvice.