14 ogledov

Na krilih Podolskega padel Augsburg

Lukas Podolski Köln EPA
Vodilni Bayern je v 11. kolu Bundeslige zanesljivo opravil svojo nalogo s sosedi iz Nürnberga. Slovenski Köln je po blamaži proti prvakom iz Dortmunda tokrat na krilih Lukasa Podolskega s 3:0 odpravil Augsburg. Do prve zmage kola so po zaslugi Michaela Ballacka prišli nogometaši Bayerja.

Nogometaši Kölna so se svojim zvestim navijačem na najlepši možni način odkupili za sramoten poraz v prejšnjem kolu proti prvakom iz Dortmunda, ki so jih na svojem staidonu ponižali kar s 5:0. Kozlički so v prvi nedeljski tekmi 11. kola Bundeslige s 3:0 premagali skromni Augsburg, ki se bo verjetno vse do konca sezone boril za obstanek. Junak obračuna je bil Lukas Podolski. Nemški reprezentant sicer že dalj časa igra brez poškodovanega partnerja v napadu Milivoja Novakovića, a mreže kljub temu trese kot po tekočem traku. Nemški reprezentant je tokrat zabil v razmaku petih minut v prvem polčasu (19. in 24., ko je zabil iz nasjtrožje kazni) in s tem praktično odločil srečanje. Zadnji žebelj v krsto Augsburga je v 56. minuti zabil Slawomir Peszko. Mišo Brečko je za Köln igral od prve do zadnje minute.

Kvartet golov Bayerna za + 4

Potem ko Nürnberg že 19 let ni slavil v Münchnu, bo morala ta ekipa – vsaj v prvenstvu - na to počakati vsaj še eno leto. Bayern je namreč slavil z zanesljivih 4:0 z dvema goloma Maria Gomeza ter po enim Bastaina Schweinsteigerja in Francka Riberyja. Druga Borussia (D) in peti Stuttgart sta vzela vsak po točko zavoljo remija 1:1. Schalke je bil s 3:1 boljši od Hoffenheima. Dva gola je zabil Klaas-Jan Huntelaar, enega pa Raul.

Prva tekma v Bundesligi je bila odigrana v tradicionalnem petkovem terminu. Dvoboj med Freiburgom in Bayerjem je že v drugi minuti odločil Michael Ballack, ki je dosegel edini zadetek na srečanju. Köln se bo po petardi na gostovanju v Dortmundu poskušal pobrati v nedeljo na domačem srečanju proti Augsburgu.