7 ogledov

Na otvoritvi "padel" tudi Bordeaux

Olympique Marseille Mathieu Valbuena Gregory Tafforeau Youssef Jusef Jusuf El-Ar
1/8
Prvi izmed "lig petice" so s tekmovanjem začeli v francoski Ligue 1. Valter Birsa je podal za gol ob remiju Auxerra proti Lorientu (2:2), prvaka Marseille je doma šokiral Caen (1:2). Izgubil tudi Bordeaux.

Dobro budnico je na domači premieri doživel francoski prvak Marseille. Na prepolnem Velodromu so navijači pričakovali nadaljevanje zmagovitega pohoda iz lanske sezone, a dobili nekaj povsem drugega. Caen je prvakom odčital lekcijo nogometa in z nekaj več zbranosti bi lahko slavil tudi z večjo razliko. Lepa priložnost Lucha Gonzaleza, ko je Argentinec prodrl pred vrata in z lobom meril za las nenatančno, je bilo praktično vse, kar so pristaniščniki uspeli spraviti skupaj v prvem polčasu. Gostje so zapravili nekaj neverjetnih priložnosti in le po čudežu je ostalo 0:0. Zasluženo nagrado je Caen dobil v 53. minuti, ko je zadel Nicolas Seube. Rezervist Mamadou Samassa je za nekaj minut utišal žvižge s tribun, a so se slednji le še ojačali, ko je Jusef El-Arabi zadel z glavo in zaključil sijajen podvig Caena.

Francosko sezono je pri Auxerru z 82 minutami igre dobro otvoril tudi slovenski reprezentant Valter Birsa. Domači, ki jih čakajo še kvalifikacije za Ligo prvakov, so zaostajali že po sedmih minutah, ko je zadel Sigamary Diarra. Izenačil je Benoit Pedretti še pred polčasom, podal pa mu je ravno Šempetrčan. Nekdanji vezist Liverpoola Anthony Le Tallec je zabil za vodstvo Auxerra v drugem polčasu, a tekma se je z golom Arnolda Mvuembe končala z 2:2. Bolj veselo je bilo pri Marseillovih "večnih" tekmecih Paris Saint-Germainu. Parižani so doma zmagali z najvišjim rezultatom kola proti Saint-Etienneu (3:1) in skočli na vrh lestvice. Izgubila sta oba povratnika v prvo ligo Arles in Brest, od katerih sta bila boljša nekdanji Birsin klub Sochaux (1:2) in Toulouse (0:2).