10 ogledov

Napoli slavi Ligo prvakov

Napoli - Inter
1/17
Nogometaši Napolija in Interja so se v derbiju 37. kola Serie A razšli z neodločenim izidom 1:1. Udinese s Samirjem Handanovićem po novi zmagi na dobri poti do Lige prvakov.

Drugo- in tretjeuvrščeni ekipi italijanskega državnega prvenstva sta tako zadržala mesti, ki sta ju držali že pred 37. kolom. Goste iz Milana je v vodstvo popeljal kamerunski napadalec Samuel Eto'o, ki je v 14. minuti matiral Morgana de Sanctisa. Za končnih (prijateljskih) 1:1 je še pred iztekom prvega polčasa poskrbel Juan Camilo Zuniga. Kolo pred koncem sezone je jasno, da bo Inter sezono zaključil na drugem, Napoli pa na tretjem mestu. Nogometaši iz Neaplja se tako po dolgih letih suše veselijo uvrstitve v Ligo prvakov.

Udinese drži četrto mesto in kvalifikacije Lige prvakov

Nogometaši Udineseja so ugnali Chievo z 2:0.Gostje so svojo premoč na stadionu Marcantonia Bentegodija v Veroni kronali v 28. minuti, ko je mrežo domačinov načel Čilenec Mauricio Isla. Ta je izkoristil zmedo v kazenskem prostoru Chieva (tudi slabo posredovanje Boštjana Cesarja) in iz neposredne bližine zlahka ugnal vratarja Stefana Sorrentina. Samir Handanović v vratih Udineseja ni imel pravega dela vse do 63. minute tekme, ko se je izkazal kar dvakrat, z zelo dobro obrambo pa je preprečil gol Gelsonu Fernandesu, ki je sprožil z glavo. Zmago so varovanci Francesca Guidolina potrdili v 76. minuti tekme, ko je na končnih 2:0 povišal Kwadwo Asamoah. Udinese tako po 37. kolu Serie A zaseda četrto mesto, ki vodi v kvalifikacije Lige prvakov. Videmčani imajo na dve točki pred Laziem.

Milan z novo zmago potrdil scudetto

Nogometaši AC Milana so brez težav dobili tudi zadnjo domačo tekmo sezone in na San Siru hitro opravili s Cagliarijem. Zaradi slabe vremenske napovedi je vodstvo kluba prestavilo parado po mestnih ulicah, zato je morala celotna prva ekipa še pred večerno tekmo pozdraviti okrog 50 tisoč navijačev na Piazzi del Duomo v središču mesta.  Tudi San Siro je na zadnji domači tekmi brnel od navdušenja, ki ga je hitro še bolj razvnel Robinho.

Brazilec je z izvrstnim prodorom in natančnim strelom v daljši kot Cagliarijevih vrat zadel za vodstvo Rossonerov, v praktično naslednjem napadu pa ga je z glavo po srečnem odbitku povišal Gennaro Gattuso. Robinho je še pred polčasom spet pobegnil in zabil drugi gol večera, Cagliari pa je kmalu znižal izid. Toda stvari se v drugem polčasu niso spremenile, Clarence Seedorf je s kapetanskim trakom na roki zabil za 4:1, trener Massimiliano Allegri pa je za konec prihranil še en bonbonček: Filippo Inzaghi je nekaj manj kot deset minut pred koncem zamenjal Alexandra Pata.

Lazio : Genoa 4:2 (1:1)
Biava (7), Rocchi (52), Hernanes (55, 66); Palacio (12), Floro Flores (89)
Enej Jelenič (Genoa) je sedel na klopi.

AC Milan : Cagliari 4:1 (3:1)
Robinho (22, 35), Gattuso (24), Seedorf (77); Cossu (38)

Fiorentina : Bologna 1:1 (1:0)
Cerci (20); Ramirez (50)
RK: Kroldrup (54/Fiorentina), Ramirez (79/Bologna)

Isla (28), Asamoah (76)
Boštjan Cesar je odigral vso tekmo, Bojan Jokić (oba Chievo) je igral do 61. minute, Samir Handanović  je branil vso tekmo

Parma  : Juventus 1:0 (0:0)
Giovinco (64)

Sampdoria : Palermo 1:2 (0:1)
Biabiany (50); Miccoli (45), Pinilla (86)
Josip Iličić je odigral celotno tekmo, Armin Bačinović je v igro vstopil v 61. minuti tekme, Siniše Andjelkovića in Jasmina Kurtića (vsi Palermo) ni bilo na klopi.

Napoli : Inter Milan 1:1 (1:1)