22 ogledov

Napoli v zadnji minuti naprej – Cavani!

Edinson Cavani gol zadetek proslavljanje slavje proslava slavje veselje
1/19
Končuje se skupinski del Evropske lige, kjer v sredo ni manjkalo trilerjev. Napoli si je napredovanje zagotovil z golom Edinsona Cavanija v 90. minuti, medtem ko je Dortmund neuspešno napadal pri Sevilli.

Tako želeno prezimljenje v Evropi je v Zagrebu po letih razočaranj doseglo že kultni status, Dinamu pa na odločilni tekmi še enkrat več ni uspelo premagati živcev in hudega zagrebškega mraza. Domačega trenerja Vahida Halilhodžića bodo mediji najbrž "raztrgali" zaradi obrambne igre, kljub kateri pa bi modri lahko tudi zmagali. Sammir je tako zadel vratnico tik pred polčasom, domači pa so imeli še nekaj zrelih priložnosti za gol. Toda vsega je bilo konec, ko je Dimitris Salpingidis zabil zadetek odločitve in modre še enkrat več poslal na zgodnji zimski spanec brez Evrope. NE SPREGLEJTE GALERIJE S TEKEM EVROPSKE LIGE.

Palermo je sicer premagal Lausanne-Sport, toda gol rezervista Ezequiela Muñoza je bil pač premalo za Rosanere, ki so se od nadaljnjega tekmovanja poslovili že v prejšnjem kolu. Villarreal je prvouvrščeni v skupini A, potem ko je na gostovanju pri Brüggeu dvakrat v nekaj minutah zadel Giuseppe Rossi.

Cavani spet junak Napolija: nič čudnega, da je dobil pico!
Najbolj dramatično si je napredovanje med najboljših 32 ekip zagotovil Napoli. Južnjaki si na domačem San Paolu potrebovali zmago proti Steaui, dobili pa so jo šele v 90. minuti, ko je zadel lokalni heroj Edinson Cavani. Predstave urugvajskega El Matadorja so Neapeljčane že prej napeljale do tega, da so po njem poimenovali pico vrste calzone, ki nosi ime po njegovem nadimku. Kaj ga čaka tokrat? Kar strah nas je pomisliti ...

Zmago je za napredovanje potreboval še en evropski velikan – Borussia Dortmund je z odliko začela gostovanje pri Sevilli, a na koncu drago plačala nekajminutni mrk v prvem polčasu (2:2). Neven Subotić je kmalu po začetku nadaljevanja izenačil, toda napadi rudarjev so bili na jugu Španije do konca brez učinka.