6 ogledov

Naprej tudi Barça, 100. zmaga Pepa

Jose Mourinho Jose Luis Paradas izkljucitev
1/18
Zmago Reala Madrida na povratni tekmi šestnajstine finala španskega pokala proti Murcii (5:1) je začinil trener José Mourinho, ki je bil prvič v Španiji izključen. Barcelona z enakim rezultatom prek Ceute.
Kako je bil izključen Mourinho? Poglejte v galeriji!

Precej pomlajena Barcelona je brez težav potrdila napredovanje v osmino finala španskega pokala, po tem ko se je s skupnih 7:1 sprehodila mimo afriškega tretjeligaša Ceute. To je bila jubilejna 100. zmaga trenerja Josepa Guardiole, odkar je sedel na klop Blaugrane.

Lionel Messi je vstopil s klopi in zabil zadnji gol večera, potem ko je Katalonce v vodstvo že po le nekaj minutah popeljal mladi Nolito. Kapetan Bojan Krkić je zgrešil enajstmetrovko, a se kasneje le vpisal med strelce in prekinil neverjetno strelsko sušo s svojim prvim letošnjim golom. Med strelce se je po dolgem času vpisal tudi Gabriel Milito, čigar noč pa je pokvarila nova poškodba, ne prva in kot kaže še zdaleč ne zadnja v karieri kronično poškodovanega argentinskega branilca. Dela gostom niti najmanj ni olajšala izključitev že po vsega 26 minutah igre.

Realovo zmago začinil Mourinho
Glasni protesti pri četrtem sodniku ob rumenem kartonu Mahamadouju Diarraju so Joséju Mourinhu prislužili premierno in praktično neizogibno izključitev na klopi Reala Madrida. Beli balet je na povratni tekmi pokala sicer rutinirano odpravil Murcio, po tem ko so na prvi tekmi zgolj remizirali brez golov (0:0).

Najbolj zanimiv dogodek se je na tekmi, kjer je Real po evrogolu Estebana Granera povedel že po vsega štirih minutah, zgodil v 39. minuti. Mourinho ni mogel sprejeti rumenega kartona Diarraju in glasno protestiral pri četrtem sodniku, ki ga je za nameček še opozarjal na to, da je gostujoči trener Iñaki Alonso stopil čez črto svojega trenerskega prostora. Glavni sodnik Paradas Romero je imel dovolj in Mourinha poslal na tribuno, kjer se je usedel poleg navijača s šalom gostujoče ekipe! Real je tudi brez Portugalca tekmo mirno privedel h koncu, končno se je med strelce vpisal tudi Karim Benzema (iz enajstih metrov), a je kraljevi klub tekmo vseeno končal brez izključenega Alvara Arbeloe.

Vrhunci tekme Real Madrid – Murcia:

Sicer je že prvo povratno srečanje 1/16 finala španskega pokala ponudilo pravo dramo. Racing Santander je proti Cordobi na domačem igrišču uspel izničiti zaostanek dveh zadetkov iz prvega srečanja, tako da je sledil podaljšek. Po zadetku Bedie v 102. minuti so se igralci Racinga najbrž že videli v osmini finala, a s tem se ni strinjal Luque, ki je zadel v zadnji minuti podaljška po zelo strogo dosojeni enajstmetrovki in poskrbel, da zaradi zadetka v gosteh napreduje Cordoba.