9 ogledov

Netopirji premagali Sevillo

David Villa Žurnal24 main
Valencia je doma v derbiju kola premagala Sevillo. Do novih zmag sta prišla tudi Real in Barcelona, ki sta z 1:0 ugnala Recreativo Huelvo oziroma Getafe.

Derbi kola so si ogledali gledalci v Valencii, kjer se gostovali nogometaši Seville. Slednji so tekmo tudi bolje začelo, kar se je obrestovalo že v deveti minuti, ko je zadel Julien Escude. Vendar pa so se za goste stvari močno poslabšale že ob koncu prvega polčasa. Najprej je zaradi gobega prekrška moral predčasno z igrišča Adriano, le nekaj minut kasneje, pa je prav strelec prvega zadetka na tekmi napravil prekršek za enajstmetrovko domačih. Natančen je bil David Villa. Vendar pa to gostov iz Andaluzije ni  izučilo, kajti v drugem polčasu so imeli netopirji na voljo še drugo enajstmetrovko. Tokrat je bil natančen Juan Mata. Končni rezultat je v sodniškem dodatku postavil Pablo.

Barcelona
se je tokrat podala na sila neugodno gostovanje v predmestje Madrida, kjer je proti Getafeju izvlekla minimalno zmago in v državnem prvenstvu že šesto tekmo zapored dosegla zmago. V 19. minuti je po podaji Xavija iz sredine vratarjevega prostora zadel Lionel Messi. Sicer pa je gostoval tudi najbližji zasledovalec Kataloncev Real iz Madrida. Madrižani so se i pomerili z Recreativom in ga z golom Marcela premgali z 1:0. Na stadionu Vicente Calderon je Atletico Madrid s 3:0 odpravil Numancio.