21 ogledov

Neumnost tekmecev za dvig z zadnjega mesta

Hamilton St. Johnstone pretep PrtSc
Na nogometni tekmi elitne škotske lige je prišlo do zanimivega incidenta.

V soboto je v okviru škotske Premier lige zadnjeuvrščeni Hamilton gostil letos solidni St. Johnstone. Ob koncu prvega polčasa je bil izid 0:0, po sodnikovem žvižgu, ki je označil odmor, pa sta si v lase skočila dva igralca gostov.

Richard Foster in Danny Swanson sta si že tik pred koncem polčasa izmenjala nekaj hudih besed, po zaključku prvih 45 minut pa sta želela še fizično obračunati med seboj.

Vmešali so se domačini in njuni soigralci, gledalci pa so s tribun vročekrvneža glasno vzpodbujali, naj nadaljujeta s spopadom.

Glavni sodnik je obema "petelinoma" pokazal rdeči karton, tako da je St. Johnstone celoten drugi polčas odigral z dvema igralcema manj.

To se je gostom maščevalo v 89. minuti, ko so dobili edini gol na tekmi in domačim omogočili, da so se znebili zadnjega mesta na lestvici.

V Hamiltonu se najbrž še danes zahvaljujejo Swansonu in Fosterju.