12 ogledov

Ni Ronalda? Ni panike, tu je Benzema

1/16
Real Madrid je v 27. kolu lige BBVA zmagal na gostovanju pri Racingu iz Santanderja. Kraljevi klub je po dveh golih Benzemaja slavil s 3:1. Barcelona je že v soboto slavila minimalno zmago proti Zaragozi.

Real, ki je tokrat igral brez poškodovanega Cristiana Ronalda, je tekmo na El Sardineru začel napadalno in že v 13. minuti po prostem strelu je Xabi Alonso stresel okvir vrat domačega čuvaja mreže Antonia Tona. Le minuto kasneje pa se je po lepi akciji sam pred Tonom znašel Marcelo, ki pa je z desnico žogo poslal visoko pod oblake in zgrešil nemogoče. Real je pritiskal, svoje (pol)priložnosti pa so imeli tudi domači. V 23. minuti je pot do mreže Racinga vendarle našel Emmanuel Adebayor, ki je po lepi ekipni akciji, v kateri so sodelovali tudi Xabi Alonso, Karim Benzema in Mesut Özil, izkoristil fantastično podajo Nemca turških korenin in zabil za 1:0. Le štiri minute kasneje se je med strelce vpisal še Benzema, tudi tokrat pa je bil podajalec Özil, ki je z globinsko podajo domiselno našel Francoza, ki mu ni bilo težko matirati domačega vratarja.

Barça brez Puyola proti Arsenalu!
Odločitev je padla: kapetan Barcelone Carles Puyol ne bo nastopil na torkovi tekmi Lige prvakov proti Arsenalu, potem ko si po poškodbi kolena (še) ni dovolj dobro opomogel. Katalonci bodo morali tako ob suspenzu Gerarda Piquéja igrati brez obeh standardnih branilcev.

V drugem polčasu se je nadaljevala premoč Reala, ki pa bi v 53. minuti lahko prejel zadetek, a je Pedru Pinillosu Iker Casillas ubranil strel z enajstmetrovke. To so si nogometaši Racinga ''zaslužili'', potem ko je Xabi Alonso nespametno podrl Giovanija dos Santosa. Gostujoči vratar je po žogo v svojo mrežo vendarle moral v 70. minuti, ko je po dobri akciji domačinov zadel Kennedy Bakircioglu. Benzema je dobrih 15 minut do konca tekme potrdil zmago Reala, potem ko je izkoristil podajo Angela di Marie in v slogu klasičnega napadalca premagal vratarja Tona ter tako postavil končni izid 3:1. Adebayor je pet minut do konca tekme zastreljal 11-metrovko.

Barça slavila z golom Keitaja
Seydou Keita je Barceloni v 43. minuti zagotovil zmago z 1:0 nad Zaragozo, Katalonci pa imajo na vrhu lestvice deset točk prednosti pred Realom. Zaragozin vratar Toni Doblas je z dobrimi posredovanji preprečil, da zmaga ni bila izdatnejša. Pep Guardiola je odpočil nekaj ključnih igralcev - Davida Villo, Andresa Iniesto in Sergia Busquetsa – pred povratno tekmo osmine finala Lige prvakov z Arsenalom, ki Barcelono čaka v torek.