27 ogledov

Nič od rekorda - Mainz izgubil!

Eugen Polanski Paolo Guerrero
1/10
Senzacija Bundeslige Mainz je po sedmih zaporednih zmagah izgubil proti HSV (0:1). Köln je izgubil novo tekmo, tokrat proti dortmundski Borussii, ki se je zavihtela na prvo mesto.
Mišo Brečko je proti Borussii (D) znova odigral vso tekmo, medtem ko je Milivoje Novaković vstopil v 78. minuti tekme. Klub iz Dortmunda pa se je po sedmih letih spet znašel na vrhu lestvice.

Samo še ena zmaga je od večnega vpisa v nogometne učbenike ločila Mainz, ki bi z osmo zaporedno zmago od začetka sezone postavil nov rekord 1. Bundeslige. Gol Hamburgovega napadalca Paola Guerrera je končal sanje za domače moštvo, ki bo tako (vsaj še za eno sezono) ostalo izenačeno z Bayernom in Kaiserslauternom, katerima je pred leti uspel identičen podvig.

Ko smo že pri Bavarcih - Bayern München je prebrodil poškodbene in rezultatske težava in doma le uspel premagati Hannover s hat-trickom Maria Gomeza. Nov zadetek vročega Klaasa-Jana Huntelaarja je Schalkeju znova rešil zgolj točko na domači tekmi proti Stuttgartu (2:2).

Na zadnjem sobotnem srečanju je Bayer Leverkusen v gosteh s 3:2 premagal Wolfsburg in se prebil na tretje mesto. Lekarnarji so bili sicer že v povsem izgubljenem položaju, saj so v 68. minuti po zadetku Grafiteja zaostajali z 0:2, a so nato uspeli spreobrniti potek srečanja in po treh zadetkih v 11 minutah so prišli do pomembne zmage.