11 ogledov

Nikezić po povratku že zabija, izpad Zavrča

Olimpija Ljubljana Žilina Evropska liga kvalifikacije Akakpo Šporar Anže Petkovšek
Visok poraz Zavrča na obračunu prvoligašev v Celju je zaznamoval tekme drugega kroga Pokala Slovenije. Za Olimpijo proti AH Mas Tech dvakrat zadel povratnik Nikola Nikezić (5:0).

Nogometaši v tekmovanju za Pokal Slovenije so odigrali tekme drugega kroga. Prvoligaši so večinoma uspešno nastopili in vpisali zanesljive zmage. Četrtfinalisti so postali Domžale, Olimpija Ljubljana, Gorica, Rudar Velenje in Celje, Maribor pa bo s Kalcerjem tekmo igral naknadno. Med četrtfinaliste sta se prebila še Aluminij in Šenčur.

Domžalčani so v gosteh pri ptujski Dravi že v prvem polčasu odločili zmagovalca, saj so povedli s 3:0, na koncu pa zmagali s 4:0. Slobodan Vuk je bil uspešen dvakrat (2., 55.), zadetka pa sta prispevala še Joshua Parker (15.) in Žiga Kous (45.). Za nameček so gosti zastreljali še enajstmetrovko, v 10. minuti je Slobodanu Vuku najstrožjo kazen obranil Aleš Ajlec.

Štirica Krki v Velenju

Z identičnim izidom je v četrtfinale napredovala tudi Gorica, ki je izločila Koroško Dravograd. Dejan Vuković je v osmi minuti zabil avtogol, prav tako Tevž Nabernik v 80. minuti, vmes pa sta za zmago Primorcev poskrbela Litovec Tomas Danilevičius v 19. in Italijan Daniele Bazoffia v 31. minuti.

S 4:0 (1:0) so slavili tudi igralci velenjskega Rudarja, ki so na domačem igrišču ugnali novinca v prvi ligi Krko. Elvis Bratanović se je dvakrat vpisal med strelce (21., 64.), po enkrat pa Matej Podlogar (69.) in Rajko Rotman (76.).

Dva gola Nikezića in prvi Vukčevića

Zmago s 4:0 (3:0) so vpisali tudi Celjani, ki so bili boljši od presenetljivo uspešnega prvoligaša Zavrča. Ta je od 40. minute igral brez izključenega Aleša Majerja. Pri Celjanih so bili uspešni Igor Jugović (18.), Dragan Čadikovski (39.), Andraž Žurej (41.) in Sebastjan Gobec (70.).

Še izdatnejšo zmago so dosegli nogometaši ljubljanske Olimpije, ki so v Ankaranu ugnali AH Mas Tech s 5:0 (1:0). Nikola Nikezić (22., 73.) je tako kot Andraž Šporar (65., 78.) tekmečevega vratarja premagal dvakrat, zadnji gol, prvega v novem klubu, pa je zabil Marko Vukčević v 84. minuti.

Aluminij zadel na Bingu

V drugoligaškem obračunu je Šenčur z 2:1 (1:1) izločil Farmtech Veržej. Povedli so domači v 32. minuti prek Albina Kotnika, izenačil je Matej Vinković v 40., zmago pa je domačim zagotovil Luka Pavlin v 89. minuti.

Aluminij pa je prav tako v dvoboju drugoligašev v gosteh z 2:1 končal pokalno pot Šmartnemu 1928. Arpad Vaš v četrti in Klemen Bingo v 26. minuti sta zadela za zmagovalce, Matej Kolenc pa v 35. za poražence.