7 ogledov

Nov gol Nove za točko Kölna

1/16
Milivoje Novaković je znova zatresel mrežo in svojemu Kölnu prinesel točko. Schalke je na gostovanju pri Kaiserslauternu doživel pravo malo katastrofo (0:5). Vodilna Borussia do nove zmage.

Köln je bil po zaslugi prvega slovenskega reprezentančnega napadalca Milivoja Novakovića, ki je za 1:0 zadel v 51. minuti, na dobri poti do zmage proti Wolfsburgu. A v 81. minuti je Cicero s "škarijcami“ premagal Faryda Mondragona in izničil peti zadetek Novakovića v letošnji Bundesligi. Nova je z igrišča odšel v 72. minuti, drugi Slovenec med kozlički, Mišo Brečko, pa je zelenico oral od prvega do zadnjega sodnikovega žvižga.

Kaiserslauternova "naveza -ić" je v letošnji sezoni Bundeslige gonilna sila povratnikov med najboljše, tako pa je bilo tudi na domači tekmi s Schalkejem. Srdjan Lakić z dvema in Ivo Iličević z enim zadetkom sta poskrbela za visoko zmago nad spet podpovprečnimi rudarji, ki jih od mest za izpad tudi po tem vikendu ločita le dve točki. Čas se počasi izteka tudi za trenerja Felixa Magatha, ki si bo službo reševal na naslednjih nekaj tekmah.

Bayern München je doma visoko odpravil Eintracht Frankfurt (4:1) in malce znižal pritisk na trenerja Louisa van Gaala. Dva zadetka je malce nepričakovano prispeval velikokrat "spregledami" vezist Anatolij Timoščuk.

Gole za zmago največjega presenečenja letošnje Bundeslige Mainza s 3:0 so prispevali Andre Schuerrle, Nikolče Noveski in Sami Allagui. "Vedeli smo, da to ne bo lahka tekma in tako je tudi bilo. Ostali smo potrpežljivi. Zmaga 3:0 niti ni realna, je malce previsoka," je pošteno priznal najmljaši trener v ligi, 37-letni Thomas Tuchel. Nürnberg je izgubil tri tekme zapored in je zdaj na 10. mestu.

Trener Werderja, Thomas Schaaf, se je rešil. Bremenčani so v 14. kolu s hat-trickom Huga Almeide premagali St. Pauli in prekinili negativni niz, ki jih je oddaljil od najvišjih mest. Zanimivo, da sta obe moštvi konec srečanja dočakali z le devetimi igralci v polju. Pri Werderju je rdeči karton prejel ravno junak Almeida, pri gostih pa Thorandt.

Mainz : Nürnberg 3:0 (1:0)
Schürrle (27), Noveski (54), Allagui (88)

Bayern München : Eintracht 4:1 (1:1)
Timoščuk (29, 88), Müller (59), Gomez (61); Gekas (33)

HSV : Stuttgart 4:2 (3:1)
Trochowski (3), Pitroipa (29), Petrić (36), Van Nistelrooy (60); Marica (9), Gentner (46)
RK: Marica (15/Stuttgart)

Hoffenheim : Bayer Leverkusen 2:2 (1:2)
Ibišević (38), Sigurdsson (90/11-m); Sam (8), Vidal (10/11-m)

Hannover : Freiburg 3:0 (1:0)
Schlaudraff (14), Ya (73), Hanke (88)

Kaiserslautern : Schalke 5:0 (2:0)
Lakić (8, 56), Amedick (39), Iličević (76/11-m), Moravek (88)

Borussia Dortmund : Borussia Mönchengladbach 4:1 (1:1)
Subotić (45), Kagava (52), Grosskreutz (77), Barrios (88); Reus (33)

Werder : St. Pauli 3:0 (2:0)
Almeida (1, 20, 64)
RK: Almeida (80/Werder); Thorandt (90/St. Pauli)

Köln : Wolfsburg 1:1 (0:0)
Novaković (51); Cicero (81)
Milivoje Novaković je iz igrišča odšel v 72. minuti, Mišo Brečko (oba Köln) pa je odigral celotno srečanje.