15 ogledov

Nov hat-trick Messija

Lionel Messi Žurnal24 main
Barça je proti Levanteju izenačila rekordni niz iz časov Pepa Guardiole in se z 11. zaporedno zmago približala Realu – hat-trick Messija zasenčile škarjice Luisa Suáreza (5:0).

Barcelona je s petardo odpravila levante, blestel pa je znova Lionel Messi. Argentinec je že v 17. minuti lepo zaposlil Neymarja, Brazilec pa mrežo gostov načel s sicer povsem ponesrečenim volejem, po katerem je žoga v visokem loku poletela čez vratarja in se odbila prek golove črte.

Domači so nato zadeli še v zaključku polčasa. Marc Bartra je pritisnil na Kaluja Ucheja, mu vzel žogo in pred vrati našel Messija, ki je z desnico mirno zabil svoj 24. gol sezone na jubilejni 300. ligaški tekmi. Svoj dosežek je nato popravil še v 59. in 65. minuti. Pedro je najprej ujel visoko podajo Sergia Busquetsa in podal do Messija za lahkih 3:0, kasneje pa je argentinski zvezdnik zadel še z bele točke.

V 74. minuti je naposled zablestel še Luis Suárez. Adriano je pobegnil po levi in podal žogo v sredino, kjer jo je Urugvajec pričakal s spektakularnimi škarjicami in zadel za petardo.

Real z zmago prebolel poraz z Atleticom

Carlo Ancelotti je navijačem, ki prebolevajo debakel proti Atléticu in rojstnodnevno zabavo Cristiana Ronalda, pripravil postavo brez večjih presenečenj z Álvaro ArbelooAsierjem Illarramendijem in Nachom Fernándezom, medtem ko je svoje mesto v vratih ohranil tudi znova kritizirani kapetan Iker Casillas

Po dveh prečkah se je v 23. minuti le zatresla tudi mreža, potem ko je Ronaldo z nekaj centimetrov najprej zapravil nemogoče po podaji Karima Benzemaja, Isco pa je v minuti, ki se ujema z njegovo številko dresa, zadel z izvrstnim strelom na drugo vratnico.

V 73. minuti je Arbeloa je srečno spravil žogo do Ronalda, ki je s konico čevlja na drugo vratnico podal do samega Benzemaja, Francoz pa je elegantno "lobal" Deportivovega čuvaja mreže za 2:0.