3 ogledov

Nova zabil, na vrhu sprememba

Kevin Kurányi je zopet v vrhunski formi.  (Foto: Reuters)
1/9
28. kolo nemške 1. Bundeslige je postreglo z menjavo na samem vrhu. Bayern je namreč doma klonil proti Stuttgartu, Schalke pa je v gosteh premagal Leverkusen. Nova znova med strelci.

V nemški 1. Bundesligi je prišlo do spremembe na samem vrhu lestvice. Spodrsljaj Bayerna je več kot uspešno izkoristil Schalke 04, ki je z dvema zadetkoma Kevina Kurányija v gosteh premagal Bayer Leverkusen in ima sedaj dve točki več od drugouvrščenih Bavarcev.

Bavarski velikan Bayern München je proti sedmouvrščemenu Stuttgartu, ki se še vedno bori za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov, sicer povedel preko Hrvata Ivice Olića, toda Christian Träsch in Ciprian Marica sta poskrbela za presenečenje in polni izkupiček gostov.

18. Hertha 19

Najbolj slovenska ekipa v nemški 1. Bundesligi, FC Köln, je na pomembni tekmi v boju za obstanek visoko in brez večjih težav, s 4:1odpravila Hannover. Med strelce se je vpisal tudi Milivoje Novaković.

Prvi gol za gostujoče kozličke je že v 12. minuti s prelepim strelom z oddaljenosti približno 20 metrov v zgornji levi kot vrat Floriana Fromlowitza dosegel Zoran Tošić. Na 2:0 je devet minut pozneje, po podaji rojaka Manicha, povišal Portugalec Petit. V 28. minuti so imeli gostje na voljo še enajstmetrovko, ki jo je izkoristil Milivoje Novaković. Zadnji žebelj v krsto Hannovra pa je v 71. minuti s svojim drugim zadetkom na tekmi zabil Srb Tošič. Častni zadetek za domače je v 81. minuti iz prostega strela zadel Steven Cherundolo. Pri Kölnu je celo tekmo odigral Mišo Brečko, medtem ko je Novagol igrišče zapustil v 88. minuti, ko ga je zamenjal Manasseh Ishiaku.

Nov poraz je že v petek vknjižil Bochum, ki je doma gostil Frankfurt. V 10. minuti so po golu Holtbyja povedli domači nogometaši. Slabih dvajset minut kasneje je gostom izenačenje priboril Russ. Slovenski reprezentant Zlatko Dedić je prvi polčas pospremil s klopi, v igro pa je vstopil v 62. minuti, ko je zamenjal Vahida Hashemiana. Dve minuti po njegovem vstopu v igro so domači prejeli nov zadetek, tokrat je mrežo vratarja Heerwagna z močnim in natančnim strelom od daleč zatresel Caio. Frankfurt je tako na gostovanju v statistiko vpisal novo zmago (2:1) in se na lestvici Bundeslige povzpel na sedmo mesto.