10 ogledov

Nova zmagal, Bayer pod vrhom

1/16
Bayern v 19. kolu Bundeslige pred domačimi gledalci ni imel težav z nogometaši Kaiserslauterna (5:1). Borrusia (D) se je opekla proti predzadnjemu Stuttgartu (1:1). Bayer (L) je skočil na drugo mesto.

Köln je prišel do sila pomembne zmage v boju za obstanek. Kozlički so na domačem igrišču s 3:0 odpravili letos zelo bledi Werder. Glavni junak zmage je nemški reprezentant Lukas Podolski, ki se je dvakrat vpisal med strelce. Pri zmagi je sodeloval tudi Slovenec Milivoje Novaković, ki je odigral celotno srečanje, medtem ko je Mišo Brečko (počasi se vrača po preboleli svinjski gripi) sedel na klopi. Nova je sodeloval pri prvem zadetku Kölna, dvakrat pa je tudi sam resneje zapretil, a se Tim Wiese ni pustil premagati.

Arjen Robben
se je prejšnji teden po poškodbi vrnil na bundesligaške zelenice. Proti Wolfsburgu je Robben v igro vstopil, potem ko se je poškodoval Franck Ribery, tokrat pa je tekmo začel in takoj zatresel mrežo nasprotnika. Nizozemec je zabil tik pred iztekom prvega polčasa in poskrbel, da so varovanci Aloysiusa van Gaala na odmor odšli s prednostjo (1:0).

Bavarci so drugi polčas začeli tako, kot so končali prvega – z zadetkom. Le da tokrat ni bil strelec Robben, ampak Mario Gomez. Nogometaši Kaiserslauterna so do konca tekme preko Moraveka – zabil je v 62. minuti – še uspeli znižati izid, zmaga pa je po zaslugi še dveh Gomezovih golov in zadetka Thomasa Müllerja brez težav ostala na areni Allianz (5:1).

Če je Bayern zlahka pokoril varovance Marca Kurza, pa se je vodilna Borussia iz Dortmunda opekla proti Stuttgartu. Varovanci Jürgena Kloppa so na domačem terenu le remizirali proti predzadnjemu moštvu lige! Domači so dolgo časa vodili, dve točki pa jim je odščipnil Pavel Pogrebnjak. A njihova prednost na vrhu je še vedno ogromna. Prazaprav še večja (13 točk) kot pred 19. kolom, saj sta najbližja konkurenta Dortmundčanov Hannover in Mainz izgubila.