9 ogledov

Oblak brez naslova in rekorda

jan oblak atletico madrid EPA
Atlético Madrid je po porazu proti Levanteju (1:2) ostal brez možnosti za osvojitev državne lovorike. Jan Oblak se je po številu prejetih golov v eni sezoni (18) izenačil z rekorderjem Franciscom Lianom.

Atlético Madrid si je v 37. krogu španske La Lige privoščil velik spodrsljaj po porazu (1:2) proti ekipi z dna prvenstvene lestvice izgubil vse možnosti za osvojitev enajste ligaške zvezdice v klubski zgodovini.

fernando torres | Avtor: EPA EPA
Madridski velikan je povedel v drugi minuti srečanja, ko je bil natančen otrok Atlética Fernando Torres. Domača ekipa se je do izenačenja dokopala v 30. minuti, ko je zadel Victor Casadesús, za pravcati šok v gostujoči vrsti pa je v 90. minuti poskrbel rezervist Guiseppe Rossi, ki je postavil končnih 2:1 v korist Levanteja.

Oblak je bil dobro na poti, da izboljša ligaški rekord nekdanjega vratarja Deportiva Francisca Liana, ki je v sezoni 1993/1994 prejel 18 zadetkov. Slovenski čuvaj mreže bo izenačitev rekorda lovil na obračunu s Celto, na katerem ne bo smel prejeti zadetka.

Beli balet diha za vrat Barceloni

Precej bolje pa so bili po tekmi predzadnjega kroga razpoloženi v taboru madridskega Reala, saj so se po zmagi nad Valencio (3:2) zavihteli na drugo mesto lestvice in imajo tekmo pred koncem še vedno realne možnosti za osvojitev naslova državnega prvaka.

real madrid | Avtor: EPA EPA
Galaktike, ki imajo točko zaostanka za vodilno Barcelono, je v vodstvo popeljal Cristiano Ronaldo, še pred iztekom prvega polčasa pa je povišal Karim Benzema. Valencia je po slabi uri igre odgovorila z golom Rodriga, a prave nevarnosti za varovance Zinedina Zidana ni bilo, saj je Ronaldo le štiri minute kasneje spet povišal na dva gola razlike.

Končni izid je v 81. minuti postavil André Filipe Gomes. Dve minuti kasneje je bil izključen Rodrigo in Valencia z igralcem manj ni več uspela premagati Kika Casille.

Katalonci s petardo ostali prvi

Barça je brez težav premagala Espanyol (5:0) in ostaja zasidrana na prvem mestu ligaške lestvice. Aktualni španski prvak je povedel v osmi minuti z golom Lionela Messia, v nadaljevanju pa so zadeli še Luis Suárez, Rafinha in Neymar.

manchester city arsenal | Avtor: EPA EPA
Katalonci bodo v zadnjem krogu branili točko prednosti pred večnim tekmecem. Varovanci Luisa Enriqueja se bodo mudili na gostovanju pri Granadi, Realovce pa čaka obisk pri Deportivu.

Derbi ni šel po željah Van Gaala

V angleški Premier League se nadaljuje lov na vstopnice za prihodnjo sezono v evropskih tekmovanjih. Arsenal ni izpolnil želje Louisa Van Gaala in iztržil le remi na obračunu z Manchester Cityjem (2:2).

Meščani so povedli z golom Sergi Agüera, vendar je hitro izenačil Olivier Giroud. V drugem polčasu je domače še enkrat v vodstvo popeljal Kevin de Bruyne, za končni rezultat in delitev točk pa je poskrbel Alexis Sánchez.

V enem najbolj presenetljivih razpletov v nogometni zgodovini si je naslov prvaka že predčasno zagotovil Leicester City, ki je v soboto ugnal Everon (3:1). Topničarji imajo na tretjem mestu, ki še vodi neposredno v Ligo prvakov, dve točki zaostanka za drugovurščeninm Tottenhamom.

Dve točki ločita tudi mestna tekmeca iz Manchestra. Meščani, ki so v Ligi prvakov izpadli v polfinalu, se oklepajo četrtega mesta in dodatnih kvalifikacij za LP, medtem ko imajo rdeči vragi s tekmo manj lepe možnosti, da se pred koncem zavihtijo med štiri najboljše ekipe na Otoku.

Točka za Iličića in Anđelkovića, Belec izgubil

fiorentina | Avtor: EPA EPA
Pestro je bilo tudi v italijanski Serie A, kjer je bilo na delu več slovenskih nogometašev. Josip Iličić je s Fiorentino gostil Palermo Siniše Anđelkovića, tekma pa se je končala brez zmagovalca (0:0).

Vezist Fiorentine je igral do 56. minute, ko ga je na igrišču zamenjal Matias Ariel Fernandez, medtem ko je branilec Palerma na igrišču preživel celo tekmo.

Vijoličasti so še naprej uvrščeni na peto mesto ligaške lestvice, ki prinaša nastope v Ligi Evropa.

Atalanta Jasmina Kurtića je remizirala z Udinesejem (1:1), Vid Belec pa je s Carpijem moral priznati premoč Laziu (1:3). Tekmovalni dan sta odprla Roma in Chievo, zmage pa so se s končnim izidom 3:0 veselili Rimljani. Boštjan Cesar je odigral celo tekmo, Valterja Birse pa ni bilo na seznamu trenerja Rolanda Marana.