378 ogledov

Oblaku glavne zasluge za zmago Atlética

Jan Oblak Epa
Ekipa slovenskega vratarja je v osmem krogu španskega prvenstva dosegla peto zmago.

Nogometaši Atlética Madrida so vpisali peto zmago v španskem prvenstvu, Jan Oblak pa je moral tudi na četrti tekmi v LaLigi pred domačimi gledalci po žogo v svojo mrežo.

Atletico je zmagal z 2:1, skočil na četrto mesto na lestvici, glavne zasluge za vse tri točke pa si lahko lasti slovenski reprezentančni vratar, ki je v zaključku tekme dvakrat odlično posredoval.

V 77. minuti je žogo po močnem strelu Aleixa Garcie odbil v vratnico, v 87. minuti pa je strel istega igralca preusmeril v kot.

Oblak je v tej sezoni trikrat ohranil mrežo nedotaknjeno, a še nikoli pred domačimi gledalci. Tudi na tekmi lige prvakov proti Portu je moral enkrat po usnje v lastno mrežo.

Oba zadetka za Atletico je dosegel Angel Correa, in sicer na začetku obeh polčasov, na 2:1 pa je v 66. minuti znižal Rodrigo Riquelme. Oblak je bil ob njegovem strelu z razdalje brez moči, saj je žoga na poti do mreže zadela domačega obrambnega igralca in spremenila smer.

Atletico Madrid bo oktobra v LaLigi le enkrat igral doma (Rayo Vallecano) ter trikrat gostoval (Atletic Bilbao, Betis, Cadiz). Naslednja tekma ga čaka v sredo doma proti Bruggeu v ligi prvakov.