118 ogledov

Obeta se tekma sezone na Otoku

Tekma naslednjega kroga med Liverpoolom in Man Cityjem bi lahko pomembno krojila razplet letošnjega prvenstva.

Nogometaši Manchester Cityja bodo tudi po 31. krogu angleškega prvenstva na vrhu lestvice. Danes so v gosteh z 2:0 premagali predzadnji Burnley in imajo še vedno točko prednosti pred Liverpoolom, ki je pred tem doma z 2:0 ugnal Watford. Vodilni ekipi se bosta med sabo pomerili prihodnji nedeljo.

City je do zmage prišel po tem, ko je že v prvem polčasu oziroma že v prvih 25 minutah dosegel oba gola. Njuna avtorja sta bila Kevin De Bruyne in Ilkay Gündogan. Gosti so imeli bolj ali manj vse ves čas pod nadzorom, prevladovali so v strelih (18-3), ob tem pa imeli 77-odstotno posest žoge.

Kar zadeva posest žoge, je bilo podobno tudi v dvoboju Liverpoola in Watforda, zmago domačim pa sta prinesla Portugalec Diogo Jota v 22. minuti in Fabinho v 89. minuti, ko je zadel z bele pike.

Presenečenje je pripravil Brentford, ki je s 4:1 v gosteh odpravil tretjeuvrščeni Chelsea. Svoj prvi gol je v Brentfordovem dresu dosegel Danec Christian Eriksen, ki se tako sanjsko vrača po lanskem srčnem infarktu.

| Avtor: Epa Epa

Vseh pet golov je padlo v drugem polčasu, povedel je Chelsea prek Antonia Rüdigerja, nato pa je dvakrat zadel Vitalij Janelt, po enkrat pa Eriksen in Yoane Wissa. Za Chelsea je bil to prvi poraz proti Brentfordu po letu 1939.

Brighton in zadnjeuvrščeni Norwich sta se razšla z 0:0, Leeds in Southampton z 1:1, Wolverhampton pa je z 2:1 ugnal Aston Villo.

Šestouvrščeni Manchester United, pri katerem je manjkal bolni Cristiano Ronaldo, je gostil Leicester in igral 1:1, potem ko je za goste v 63. minuti zadel Kelechi Iheanacho, za domače pa v 66. Fred.