34 ogledov

Ogenj zmajev izsušil Muro, izpad Domžal

Olimpija Maribor večni derbi Jović Zarifović Trajkovski Berić Jaka Dimc
Olimpija Ljubljana je na derbiju kroga Pokala Slovenije v Fazaneriji premagala Muro 05 in ohranila stoodstotni izkupiček pod novim trenerjem Andrejem Razdrhom (3:0). Dravinja Kostroj, zadnjeuvrščena ekipa druge lige, je izločila Domžale (2:1).

Dva gola Nikole Nikezića in pika na i Bobana Jovića z enajstmetrovke sta trenerju Andreju Razdrhu na klopi Olimpije Ljubljane prinesli še tretjo zaporedno zmago. Zmaji so proti Muri 05 v Fazaneriji povedli v 58. minuti, ko je po prostem strelu in prečki Damjana Trifkovića žogo v mrežo spravil Nikezić, ki je nato osem minut pred koncem vodstvo še povišal.

Presenečenje kola je pripravila Dravinja Kostroj, zadnjeuvrščena ekipa slovenske druge lige, ki je doma premagala prvoligaša Domžale (2:1). Oba zadetka je dosegel Tadej Kotnik. Njegov nekdanji klub Celje je brez težav opravil z Brdi (3:0), medtem ko se je prvoligaški obračun Aluminija in velenjskega Rudarja zavlekel v podaljšek, kot tudi obračun Odrancev in Triglava. Prvoligaški dvoboj je svoj epilog dobil šele po enajstmetrovkah, uspešnejši so bili Kidričani, ki so slavili s 5:4. Kranjčani pa so v zadnjih minutah podaljška z dvema goloma zlomili odpor žilavih Prekmurcev.