Ognjemet na Reki: Kekovi fantje vzeli mero Žilini

Rijeka Žilina Reka navijači Evropska liga kvalifikacije
1/5
Goran Kovačić/Pixsell
Crvena zvezda je brez Slaviše Stojanovića izgubila v Odesi (1:3), Rijeka pa je z Matjažem Kekom premagala Žilino na prvih tekmah 3. kroga kvalifikacij za Evropsko ligo (2:1).

Brez Slaviše Stojanovića, ki ga je zaradi ostrih besed po zadnji evropski tekmi Crvene zvezde doletel suspenz, so Beograjčani v šestih minutah prvega polčasa dobili dva zadetka. V 32. minuti je mrežo rdeče-belih načel Španec Sito Riera, nekdanji član mlade ekipe Barcelone.

Obramba gostov je v Odesi spet naivno izpadla le nekaj minut kasneje, ko ji je za drugi gol večera pobegnil Franck Dja Djédjé. Nerazpoloženega napadalca Nejca Pečnika je Stojanovićev novi pomočnik Miloš Kostić, ki je nekdanjega slovenskega selektorja nadomeščal na klopi v Odesi, zamenjal po prvem polčasu.

Brez pomladi v Evropi od leta 1992

Nekaj upanja pred povratno tekmo na Marakani je za zvezdaše ohranil gol Vukana Savičevića, a jih je od morebitne prve prezimitve v Evropi po davnem letu 1992 močno oddaljila strogo dosojena enajstmetrovka, ki jo je v 71. minuti izkoristil Aleksej Antonov.

Povratnik v reški dres in pred odhodom k Hajduku ljubljenec domačih navijačev, Anas Sharbini, je že v eni prvih akcij mojstrsko zadel za vodstvo Rijeke na Kantridi, ko je po borbeni potezi Leona Benka preigraval v kazenskem prostoru in s strani zadel daljši kot vrat Žiline.

Nesrečen gol pripravil vročo povratno tekmo

Slovaki, ki so v drugem krogu izločili ljubljansko Olimpijo, bi lahko v jadranski vročini zaostali še za kakšen zadetek več, a varovanci Matjaža Keka na čelu z neustavljivim Sharbinijem in zelo solidnim Matijo Škarabotom na levem boku do polčasa niso več zatresli mreže.

Veliko priložnost je v tretji minuti nadaljevanja znova zapravil Sharbini, ki je prišel do gola in divje meril preko vrat, Rijeka pa je bila za popolno prevlado le nagrajena v 59. minuti, ko se je Zoran Kvržić lepo znašel v kazenskem prostoru in natančno zadel za 2:0.

Ognjemet za piko na i

Žilina je hitro izkoristila rahel padec v igri Kekovih varovancev v 74. minuti, ko je po podaji iz kota vratnico zadel nekdanji branilec Celja Serge Akakpo, žogo pa je v mrežo za dragocen gol v gosteh pospravil Tomáš Majtán.

Rezultat se do konca tekme ni več spremenil, po zadnjem sodnikovem žvižgu pa je nad pečinami Kantride poleg bučnega aplavza začel doneti ognjemet, s katerim so v jadranskem pristanišču proslavili novo veliko zmago v boju za uvrstitev v Evropsko ligo.