25 ogledov

Olić: "Robben je bil malo sebičen"

Ivico Olića so obrambni igralci Interja povsem razorožili. (Foto: EPA) Žurnal24 main
"Tega spektakla ne bom nikoli pozabil," je kljub porazu Bayerna v finalu lige prvakov proti Bayernu dejal prvi strelec nogometašev iz Münchna Hrvat Ivica Olić.

Hrvat Ivica Olić je v pravkar končani nogometni Ligi prvakov v dresu Bayerna zabil sedem zadetkov, prav toliko kot Cristiano Ronaldo (Real Madrid) in enega manj od letošnjega kralja strelcev Lionela Messija (Barcelona).

Olić je bil v finalu v Madridu v senci dvakratnega strelca za zmago Interja z 2:0 Diega Alberta Milita, trener Louis van Gaal pa je Hrvata zamenjal v 74. minuti. Kljub bledi predstavi Olić ni bil nezadovoljen: "Škoda, žal mi je, da nismo uspeli materializirati premoči v drugem polčasu. Müller je imel prekrasno priložnost za zadetek, moj udarec na gol je bil blokiran v nasprotnem napadu pa smo prejeli drugi gol. Kljub vsemu sem bil navdušen nad spektaklom."

Olić je dejal, da je bilo težko prebiti strnjeno obrambno linijo, ki jo je postavil Jose Mourinho in se obregnil tudi na sporno situacijo iz 16. minute, ko sodnik po igranju Maicona z roko v kazenskem prostoru ni dosodil enajstmetrovke za Nemce: "Kolikor sem videl je stegnil roko proti golu ter zaustavil žogo. Sodnik ni piskal, kaj moremo." Novinarji so Olića povprašali tudi o „soliranju“ Nizozemca Arjena Robna, ki bi lahko Hrvatu kdaj tudi podal žogo za zaključek akcije, a se je raje sam odločil za strel. "Glejte, Robben je velik igralec, to ni sporno. V tako veliki tekmi je treba tudi prevzeti odgovornost, se pa strinjam, da je bil v drugem polčasu malo preveč sebičen."