171 ogledov

Olimpija evropsko pot sklenila z zmago

Olimpija Profimedia
Nogometaši Olimpije so v Bratislavi končali evropsko sezono. V zadnji tekmi skupinskega dela konferenčne lige (skupina A) so na gostovanju pri Slovanu zmagali z 2:1 (1:1).

Izbranci Zorana Zeljkovića že pred današnjo tekmo niso več imeli možnosti za napredovanje, bi pa lahko z ugodnim izidom in razpletom druge tekme še skočili z zadnjega mesta na lestvici na predzadnje pred Klaksvik s Ferskih otokov.

To se je na koncu tudi zgodilo, Ferci so na gostovanju pri Lillu izgubili z 0:3. Tako je Olimpija sezono v konferenčni ligi končala s šestimi točkami, Klaksvik pa je s štirimi padel na zadnje mesto.

Tekma v Bratislavi je bila bolj pomembna za domačo zasedbo, v kateri je bil tudi slovenski branilec Kenan Bajrić. Slovaki so se namreč na daljavo z vodilnim Lillom borili za prvo mesto v skupini A in neposredno napredovanje v osmino finala. Na koncu je Lille ostal prvi, Slovan pa drugi.

Začetek dvoboja je pripadel domači zasedbi, ki je stisnila goste. Že v četrti minuti so Slovaki tudi dosegli gol, toda zadetek Aleksandra Čavrića iz bližine ni obveljal zaradi prepovedanega položaja.

Pozneje so Ljubljančani le zadihali in si tudi sami pripravili nekaj akcij, a vse do 17. minute vratar Milan Borjan ni imel pravega dela. Takrat pa je Olimpija po prekršku Kevina Wimmerja nad Markom Brestom dobila prosti strel z desne strani. Ko so domači pričakovali podajo v kazenski prostor, pa je Rui Pedro podal mimo živega zidu na desno stran, kjer je po žogi udaril Pedro Lucas in jo po diagonali ob pomoči vratnice spravil za hrbet Borjana.

Po prejetem zadetku so bili spet bolj nevarni igralci Slovana. Denis Pintol v vratih zeleno-belih je imel nekaj dela ob poskusih Juraja Kucke, potem pa je po podaji pred vrata Olimpije slabo posredoval Ahmet Muhamedbegović in žogo odbil natančno na noge Cesarju Blackmanu, ki je nato matiral Pintola.

Do konca prvega dela so imeli rahlo premoč domači, najbolj aktiven je bil Čavrić, a po dveh podobnih akcijah je žoga končala pri Pintolu.

Nadaljevanje je bilo bolj spodbudno in z manj začetnega pritiska za goste. Od 54. minute pa so imeli na terenu še igralca več. Takrat je Olimpija krenila v hiter protinapad, prodirajočega Bresta pa je več kot 25 metrov od gola podrl vratar Borjan in si prislužil izključitev.

Moža več so gostje takoj izkoristili; vratarja Martina Trnovskega je s strelom z roba kazenskega prostora, potem ko se je mu žoga odbila na nogo po močnem poskusu Jorgeja Silve, ugnal Pedro Lucas za drugi gol na tekmi.

Vodstvo in igralec več sta bila dodatna spodbuda za zmaje, v 69. minuti je tako Rui Pedro zadel še okvir gola, lepo priložnost pa je imel še Nemanja Motika.

A tudi Slovaki se še niso predali, priigrali so si nekaj polpriložnosti. Pa tudi gostje bi lahko povišali vodstvo, rezervist Mustafa Nukić se je v 85. minuti znašel v dobrem položaju, a je preslabo meril z desetih metrov.

Prav ob izteku sodnikovega dodatka je sicer gostujoča zasedba prišla še do dveh priložnosti; najprej je Motika z nekaj metrov zadel prečko, potem pa je isti igralec sicer dosegel gol, ki pa zaradi prepovedanega položaja Nukića ni obveljal.

* Stadion Tehelne Pole, sodniki: Kardesler, Tugral, Caner Özaral (vsi Turčija).
* Strelca: 0:1 Pedro Lucas (17.), 1:1 Blackman (27.), 1:2 Pedro Lucas (58.).
* Slovan Bratislava: Borjan, Kashia, Wimmer (od 57. Trnovsky), Barseghjan, Bajrić, Strelec (od 67. Tolić), Kankava, Pauschek (od 67. Zmrhal), Blackman, Kucka, Čavrić.
* Olimpija: Pintol, Jorge Silva (od 75. Lasicakas), Sualehe, Elšnik, Fadida (od 89. Mijajlović), Ratnik, Muhamedbegović, Brest (od 75. Kasa), Motika, Pedro Lucas (od 83. Nukić), Rui Pedro.
* Rumena kartona: Wimmer; Elšnik.
* Rdeč karton: Borjan (54.).