33 ogledov

Otočani pokvarili otvoritev "Bafani bafani"

Afriški pokal narodov 2013 otvoritev slovesnost Johannesburg Južna Afrika
1/17
Mrzel in deževen dan v Johannesburgu in slaba nogometna predstava sta zaznamovali začetek afriškega pokala narodov, ki ga letos gosti Južnoafriška republika. Domača reprezentanca je svojo armado navijačev razočarala z remijem proti Zelenortskim otokom (0:0).

Na stadionu Soccer City, kjer je pred več kot dvema letoma Španija osvojila prvi naslov svetovnega prvaka, bi Zelenortski otoki lahko celo šokantno povedli, ko je njihov nogometaš s fantastičnim imenom - Platini -, v 13. minuti prišel sam pred vratarja Itumelenga Khuneja, a streljal daleč mimo.

V veliki večini je bilo 90 minut igre slaba reklama za nadaljevanje prvenstva in afriškega nogometa nasploh. Turoben prvi tekmovalni dan sta z že drugim remijem brez zadetkov zaključili reprezentanci Angole in Maroka.