Šport > Nogomet
2 ogledov

Palermo s CSKA, Sparto in Lozano

Fabrizio Miccoli in soigralci se bodo v skupinskem delu Evropske lige merili s C Žurnal24 main
Žreb Evropske nogometne zveze v Monte Carlu je določil, da se bo krvnik Maribora, Palermo, v skupinskem delu Evropske lige meril s CSKA, Sparto in Lozano.
Spored tekmovanja:
Skupinski del:
1. kolo: 16. september
2. kolo: 30. september
3. kolo: 21. oktober
4. kolo: 4. november
5. kolo: 1./2. december
6. kolo: 15./16. december

Izločitveni del:
1/16 finala: 17. februar (prve tekme)/24. februar (povratne tekme)
Osmina finala: 10. marec/17. marec
Četrtfinale: 7. april/14. april
Polfinale: 28. april/5. maj
Finale: 18. maj 2011 v Dublinu

Evropska nogometna zveza (UEFA) je v Monte Carlu izžrebala skupine Evropske lige. Palermo, ki je v četrtek izločil slovenskega predstavnika Maribor, bo igral v skupini F skupaj z moskovskim CSKA, praško Sparto in Lozano.

Moldavski Šerif iz Tiraspola, katerega barve brani Miral Samardžić, bo igral v skupini E, kjer so še Alkmaar, Dinamo Kijev in BATE Borisov, slovenska legija v Gentu – to sestavljajo Marko Šuler, Matija Škarabot in Zlatan Ljubijankić – pa se bo merila v skupini C. V njej so še lizbonski Sporting, Lille in Levski iz Sofije.

Branilec naslova Atletico iz Madrida bo igral v skupini B skupaj z Bayerjem iz Leverkusna, katerega član je tudi mladi slovenski reprezentant Kevin Kampl, Rosenborgom in Arisom iz Soluna.

Skupine Evropske lige 2010/11:

Skupina A: Juventus, Manchester City, Salzburg, Lech Poznan
Skupina B: Atletico Madrid, Bayer Leverkusen, Rosenborg, Aris Solun
Skupina C: Sporting Lizbona, Lille, Levski Sofija, Gent
Skupina D: Villarreal, Club Brugge, Dinamo Zagreb, PAOK
Skupina E: Alkmaar, Dinamo Kijev, BATE Borisov, Šerif Tiraspol
Skupina F: CSKA Moskva, Palermo, Sparta Praga, Lozana
Skupina G: Zenit St. Peterburg, Anderlecht, AEK Atene, Hajduk Split
Skupina H: Stuttgart, Getafe, Odense, Young Boys
Skupina I: PSV Eindhoven, Sampdoria, Metalist Harkov, Debrecen
Skupina J: Sevilla, Paris Saint-Germain, Borussia Dortmund, Karpati Lvov
Skupina K: Liverpool, Steaua Bukarešta, Napoli, Utrecht
Skupina L: Porto, Besiktas, CSKA Sofija, Rapid Dunaj

Komentarjev 0
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.