Palermo slavil sredi Milana

Mark Bresciano AC Milan Nelson Dida Palermo
1/7
Šesnajsto kolo italijanske lige ni bilo prav nič uspešno za oba kluba iz Milana. Inter je remiziral z Atalanto, Milan pa je na domačem igrišču presenetljivo klonil proti Palermu.

Palermo je na gostovanju pri Milanu presenetljivo zmagal z 2:0. Za zmago sta zadela Fabrizio Miccoli in Mark Bresciano, ki sta zadela v razmaku 13 minut. Nič kaj bolje ni odigral niti mestni tekmec rdeče-črnih. Inter je na gostovanju le remiziral z Atalanto. Varovanci Joseja Mourinha so sicer povedli v prvem polčasu in imeli vodstvo v rokah vse do 81. minute, ko je za delitev točk zadel Tiribocchi. V zadnji tekmi kola sta se Sampdoria in Roma razšla brez zadetkov.

Slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović, ki brani barve Udineseja, v tokratnem kolu ni imel veliko razlogov za veselje. Skupaj s soigralci je namreč klonil proti Sieni. Sarma je vseh 90 minut branil mrežo Udineseja.

Mariano Bogliacino
je bil junak remija Napolija proti Cagliariju (3:3), saj je za izenačenje zadel globoko v sodnikovem dodatku. Pravzaprav je Napoli večji del tekme vodil, nakar je v zaključku zapravil prednost dveh zadetkov. To je bil razburljiv začetek 16. kola italijanskega prvenstva.

Težko najdem razlago za poraz.
Ciro Ferrara

Nadaljevalo se je še bolj šokantno. V drugi sobotni tekmi je ranjeni Juventus gostoval pri sedmouvrščenemu Bariju. Po izpadu iz Lige prvakov (poraz proti Bayernu Münchnu) je stara dama doživela še en boleč udarec. Domači so zmagali s kar 3:1, pa čeprav je imel Juve v svoji posesti žogo kar 65-odstotkov igralnega časa in imel še enkrat več strelov na gol. Za zmago Barija je zadel nekdanji član torinskega kluba Sergio Almiron. Za Juventus je to tretji poraz na zadnjih šestih tekmah Serie A, s čimer se počasi veča njihov zaostanek za obema vodilnima milanskima kluboma.

"Očitno je, da zadnjih nekaj dni v naši slačilnici ni bilo mirnih," je po porazu modroval trener Juventusa, Ciro Ferrara. "Težko najdem razlago za poraz. To je bila čudna tekma, četudi bi se še nadaljevala, ne bi zadeli. Če si moji igralci zaslušijo kritiko, jih kritiziram, a danes jim nimam kaj reči."