10 ogledov

Palermov "ciao" Evropi

Milan Jovanovic Jovanović Daniel Pacheco gol zadetek veselje proslavljanje slavj
1/20
Liverpool se je z remijem pri Steaui uvrstil med najboljših 32 ekip Evropske lige. Palermo je brez obeh Slovencev potreboval zmago proti Sparti, a na Siciliji le remiziral, kar pomeni konec za rozaste.
Tekme Evropske lige se nahajajo v GALERIJI!

Gol Milana Jovanovića je bil v prvem polčasu povsem nezaslužen, a Liverpool je kljub izenačenju Steaue zdržal do konca tekme in iz Bukarešte prihaja z remijem. Točka Redse ohranja na vrhu skupine K in jim zagotavlja uvrstitev med 32 najboljših, verjetno pa bodo na koncu celo zmagovalci skupine. Močno pomlajena zasedba rdečih, ki je vključevala mladce Jonja Shelveyja, Daniela Pacheca in Dannyja Wilsona, je izvlekla točko po zadetku Jovanovića (šele njegovim drugim za klub) v 19. minuti, ko je srbski vezist zadel z glavo po podaji Ryana Babla. Tudi katastrofalna napaka Pepeja Reine pri golu domačih, ko mu je nenevaren strel z glavo ušel iz rok, med nogami in prek črte, na koncu ni bila dovolj za povratek Romunov.

Napeto ostaja v skupini J, kjer je Borussia Dortmund doma zanesljivo premagala Karpate Lvov (3:0), kljub porazu Seville pri PSG (2:4) pa za Španci pred zadnjim kolom še vedno zaostaja za točko. Na pariškem Parku princev so navijači kljub mrazu videli pravo lepotico, po kateri so se Parižani uvrstili v nadaljnje tekmovanje. Edinson Cavani je s hat-trickom rešil točko Napolija na gostovanju pri Utrechtu, tako da še vedno ni jasno, katera ekipa se bo pridružila Liverpoolu na enem izmed prvih dveh mest. Na zasneženem Dunaju je Porto dolgo sopihal, nato pa poletel na krilih treh zadetkov Falcaa (3:1).

Palermo brez Slovencev izpadel iz Evrope
Siciljski Palermo je brez slovenskih reprezentantov Josipa Iličića in Armina Bačinovića, ki že celo sezono nimata pravice nastopa v EL, doma gostil Sparto Prago, rozasti pa so nujno potrebovali zmago za ohranitev upov po uvrstitvi naprej. Kazalo je dobro, saj so povedli z golom Nicole Rigonija in vodili ob polčasu, nato pa je šlo vse navzdol. Najprej je prekršek za enajstmetrovko napravil Romun Dorin Goian in povrhu vsega dobil še drugi rumeni karton, tako da so gostje izenačili. Mauricio Pinilla je prav tako iz najstrožje kazni zabil za novo vodstvo Palerma, ki pa ni zdržalo dolgo, saj je kmalu spet izenačil Slovak Juraj Kucka. Čehi so zdržali do konca, ko je bil izključen še nervozni Javier Pastore, tako da je bil to zadnji žebelj v krsto Palermove evropske sezone.

Od Evropske lige se je v četrtek poslovil še en "slovenski klub" - Šerif Jeseničana Mirala Samardžića. Nekdanji branilec Maribora je tokrat odigral celo tekmo proti AZ Alkmaarju (1:1), toda zmaga Dinama Kijeva nad BATE je pomenila, da je to konec za "Šerife" iz Moldavije.

Dinamo Zagreb je v skupini D izgubil prvo mesto po precej nesrečnem porazu pri Villarrealu (0:3). Dinamovci so že v prvih nekaj minutah zapravili dve veliki priložnosti in v zaostanek padli po sporno dosojeni enajstmetrovki, ki jo je realiziral Giuseppe Rossi. Do konca se je igra Zagrebčanov razpadla, poleg vsega pa je bil v zadnjih minutah izključen še branilec Igor Bišćan. Napredovanje bodo modri iskali v zadnjem kolu, ko na Maksimir prihaja PAOK.