22 ogledov

Pečnik na debiju zabil prvi gol za Stojanovića

Berić Alex Djuricin Sturm Graz Gradec PSG Paris Saint-Germain prijateljska tekma EPA
Slaviša Stojanović in Nejc Pečnik sta se na debiju pred domačimi navijači veselila zmage Crvene zvezde na Marakani, za katero je prvi gol prispeval prav slovenski reprezentant.

Crvena zvezda je na prvi uradni tekmi pod novim trenerjem Slavišo Stojanovićem na domači Marakani premagala islandski ÍBV. Bivši slovenski selektor je od prve minute ponudil priložnost nekdanjemu varovancu Nejcu Pečniku, ki se mu je "zahvalil" že po 12 minutah igre, ko je pričakal podajo Filipa Kasalice na drugi vratnici in žogo poslal pod prečko za 1:0.

Beograjčani so zmago pred znova številčnim občinstvom potrdili v 76. minuti, ko je bil natančen Nikola Mijailović. Še en nekdanji slovenski selektor, Matjaž Kek, je svojega naslednika na klopi reprezentance prekosil z visoko zmago nad velškim Prestatyn Townom, ki mu je njegova Rijeka zabila kar pet golov (5:0).

Milaničev Sturm brez golov na Islandiji

Hat-trick za mariborskega stratega je pod pečinami Kantride prispeval Leon Benko, ob debiju visokoraslega Ivana Krstanovića, ki je obalnega prvoligaša nedavno okrepil po prestopu iz zagrebškega Dinama, pa sta zadela še Vedran Jugović in Damir Zlomislić. Rijeko pred povratno tekmo na Otoku v nedeljo čaka še "jadranski derbi" proti splitskemu Hajduku.

"Bili" so z golom Maria Maloče šele deset minut pred koncem strli odpor makedonskega Turnova, ki se s Poljuda domov na jug Makedonije vrača z izjemno ugodnim rezultatom (2:1). Darko Milanič in Robert Berić sta na Islandiji s Sturmom brez golov remizirala pri Breidabliku. Mladi napadalec je spet odigral vseh 90 minut.