23 ogledov

Pep: "To ni normalna sezona!"

Primera Barcelona Xerez Thierry Henry
1/12
Deset rumenih kartonov, dva rdeča in en gol za Xerez, na drugi strani pa za 27. zmago v sezoni trije zadetki Barcelone. Zmagal je tudi Real Madrid (2:1) in ohranil minimalen zaostanek za Barcelono.

Barcelona z zmago v 34. kolu španskega prvenstva ohranja minimalno vodstvo pred Realom Madridom, ki je prav tako zmagal. Čeprav so nogometaši katalonskega ponosa Xerez premagali s 3:1, pa njihova igra ni bila tako zelo blesteča, kot smo je vajeni. Očitno jim delajo živčki, ko vedo, da jih čaka povratna tekma Lige prvakov, ko bodo morali nadoknaditi zaostanek 1:3. Z goloma Jeffréna Suáreza in Thierryja Henryja so sicer že v 24. minuti vodili 2:0. Le minuto kasneje pa je Camp Nou s čudovitim golom utišal Mario Bermejo. Gostje so s pritiskom nadaljevali v začetku drugega polčasa, nato je Pep Guardiola na zelenico le poslal Lionela Messija in igra Barcelone je zaživela. Po podaji Yaye Touréja je v 56. minuti dvome o zmagovalcu z golom za 3:1 razblinil Zlatan Ibrahimović. Ob koncu so nogometašem Xereza popustili živci in glavni sodnik je v zadnji minuti rdeči karton pokazal Alustizi in Fabianu Orellanu. Že pred tem so gostje dobili 10 rumenih kartonov.

Zelo netipično je, da s takšnim številom točk še nismo prvaki.
Josep Guardiola

Trener Kataloncev Josep Guardiola je po tekmi na novinarski konferenci izrazil razočaranje, da kljub izenačenju rekordnega števila točk iz lanske sezone (87), s katerimi je Blaugrana osvojila prvenstvo, v letošnjem letu (še) ni osvojila naslova: "Zelo netipično je, da s takšnim številom točk še nismo prvaki," je dejal prvi mož Barcelone in se že ozrl na sredin obračun z Interjem: "Za Inter moramo najti čisto esenco našega najboljšega nogometa. V sredo mora na igrišče priti Barça v svoji najboljši izvedbi." Na vprašanje tujega novinarja, kaj si misli o sodnikih v španski ligi, je ironično pripomnil: "V Španiji se dobro sodi, ampak moje mnenje ne šteje, saj nimam naziva sodnik. V osrednji Španiji o tem vedo veliko. Njih bi morali vprašati."

Real je gostoval v Zaragozi, ki jim je nudila močan odpor. Galaktike je v vodstvo v 50. minuti popeljal Raúl González, nato je izenačil Adrian Colunga. Ko je tudi slednjemu ob koncu tekme zmanjkalo moči, je za izid tekme 2:1 za Real zadel Brazilec Kaká, ki se je tako na najlepši možni način vrnil po šesttedenski odstotnosti zaradi poškodbe. Do konca sezone so še štiri kola.