15 ogledov

Platini gledal Sarmo, Spursi pred izpadom

Rennes Udinese Samir Handanović Evropska liga Vincent Pajot Reuters
PSV Eindhoven je brez poškodovanega Tima Matavža premagal varšavsko Legio in si zagotovil prvo mesto v skupini C (3:0). Udinese Samirja Handanovića bo po remiju pri Rennesu potreboval točko na tekmi zadnjega kola proti Celticu (0:0). Na incidentov polni tekmi je Tottenham na domačem White Hart Lanu presenetljivo izgubil proti Paoku, Spurse pa pred zadnjim kolom reši le čudež (1:2).

PSV Eindhoven si je že pred sredinim gostovanjem pri Legii Varšavi zagotovil uvrstitev med najboljših 32 ekip, ekipa Tima Matavža, ki ga ni bilo v moštvu zaradi poškodbe, pa je po zanesljivi zmagi na Poljskem že osvojila tudi prvo mesto v skupini C. Avtogol bivšega poljskega kapetana Michała Żewłakowa je gostom v prvem polčasu prinesel vodstvo, do konca tekme pa sta za končnih 3:0 zadela še Dries Mertens in Zakaria Labyad.

Udinese slovenskega reprezentančnega vratarja Samirja Handanovića bo moral na napredovanje počakati do zadnjega kola. V težki skupini I skupaj z Atléticom Madridom, Celticom in Rennesom so Italijani zapravili lepo priložnost na sredinem gostovanju pri Francozih, ki so še naprej brez zmage. To je že osma zaporedna evropska tekma, na kateri Videmčani v gosteh niso zmagali. Na zadnji tekmi (proti Celticu doma) bo za varovance Francesca Guidolina dovolj tudi točka.

Na tekmi, ki si jo je ogledal tudi predsednik UEFA Michel Platini, Handanović v prvem polčasu ni imel veliko, če sploh kaj dela, saj so njegovi soigralci prevladovali. Antonio Floro Flores je zapravil največjo priložnost prvega dela, ko je po veliki napaki obrambe ostal povsem sam pred francoskim vratarjem, a zadel le vratnico, lepo priložnost pa je po ubranjenem poizkusu Dušana Baste zapravil tudi v drugem polčasu. Handanović je petnajst minut pred koncem tekme ubranil močan strel Jonathana Pitroipe na svoji bližnji vratnici, v izdihljajih tekme pa bi skorajda zakuhal gol domačih, ko je po podaji iz kota povsem zgrešil žogo, ki se je odbila za las mimo vrat, Francozi pa je nato niso uspeli potisniti v mrežo.

Madridski Atlético ni ponovil Udinesejeve napake in si kolo pred koncem že zagotovil pot med najboljših 32, ki jim jo je zagotovila zmaga v Glasgowu, za katero je zabil Turan Arda (1:0).

Spursi na robu izpada

Tottenham je celoten drugi polčas proti Paoku odigral z igralcem več, a ni zmogel zabiti izenačujočega gola mimo pogumnih Grkov, ki so se z zmago na White Hart Lanu že uvrstili v nadaljnje tekmovanje (2:1). Spursi bodo morali na zadnji tekmi z visoko gol razliko premagati Shamrock Rovers in upati na uslugo Paoka, ki na zadnji tekmi igra z Rubinom Kazanom.