23 ogledov

Poezija na Camp Nouu, Sevilli petarda

Lionel Messi gol zadetek strel
1/19
Barcelona je na domači tekmi ponižala Sevillo (5:0). Dvakrat sta zadela Lionel Messi in David Villa, ki je končal svojo strelsko sušo. Real šele v drugem polčasu strl odpor Herculesa (3:1).

Povratek Xavija Hernandeza in odsotnost vratarja Andresa Palopa nista napovedovala prijetnega večera za Sevillo na gostovanju pri Barceloni. In res ni bilo prijetno - Barça je z dvema goloma Lionela Messija in Davida Ville ter enim Daniela Alvesa popolnoma ponižala Andaluzijce in na Camp Nouu prvič letos pripravila "golijado".

Blaugrana je v domačem svetišču po dolgem času začela z verjetno najmočnejšo postavo in za prvi gol potrebovala le slabe štiri minute, ko je Messi izkoristil slabo izbijanje vratarja in odbitek pospravil v mrežo. Kritike o pomanjkanju golov je že čez nekaj minut utišal Villa, ki si je po akciji Messija na robu kazenskega prostora pripravil strel z levico in fantastično zadel v daljši vratarjev kot. Za južnjake je sledil še hujši udarec, ko je Abdoulay Konko tik pred koncem polčasa dobil drugi rumeni karton. Na koncu je bilo le še vprašanje velikosti razlike in za končnih 5:0 so zabili Alves, po katastrofalni podaji Romarica svojemu vratarju, Messi po prodoru s sredine igrišča ter Villa z zadnjim strelom na tekmi.

Herkuli blizu, a ne dovolj za Ronalda
Ko je za vodstvo Herculesa v tretji minuti tekme proti Realu Madridu zabil David Trezeguet se je zdelo, da se zgodovina ponavlja. Francoski napadalec je namreč nadaljeval izjemen niz golov proti Realu, ki ga drži še iz časov igranja proti Juventusu - zabil je na vseh tekmah proti Madridčanom. V sezoni 2003/04 je izločil Real tudi izločil v osmini finala Lige prvakov in začel prekletstvo, ki traja do današnjih dni.

Preobrat belih je v drugem polčasu začel Angel Di Maria, po tem ko je strel Cristiana Ronalda iz rok izpustil domači vratar, Cristiano pa je z dvema hitrima goloma pristreljal zmago za Joséja Mourinha.

Villareal končno popustil
Realu in Barceloni je na začetku lahko sledil le Villareal. A tudi rumena podmornica je klecnila. V 9. kolu je Villareal na gostovanju pri Racingu prišel le do točke (1:1).