Šport > Nogomet
1 ogledov

Pogodbo z Austrio ima že doma

Žurnal24 main
Luka Elsner, nekdanji kapetan Domžal, še naprej ni nogometaš avstrijskega prvoligaša Austrie iz Celovca, kamor ga želi pripeljati trener kluba Jože Prelogar.

"Pogodbe še nisem podpisal. Težava je v tem, da želi predsednik kluba odstopiti. Vse naj bi bilo rešeno 18. januarja. Pogodbo imam že doma in čakam le še odločitev," nam je povedal Luka Elsner, ki kljub nerešenemu statusu trenira z Avstrijci.

Družinske vezi
Lukov brat Rok se je lani iz Interblocka preselil h kuvajtskemu Al Arabiju, kjer vadi pod vodstvom Dragana Skočića. "Ve, zakaj je tam. Zagotovil si bo finančno varnost. Si pa seveda želi nazaj v Evropo, kar je pri njegovih letih normalno," o mlajšem bratu pravi Luka.

"Če predsednik ne bo ostal, seveda ne bo pripeljal novih igralcev," razmišlja ljubljanski branilec, ki je še naprej optimističen glede svojega prestopa. "Če se stvar obrne na glavo in se zamenja vodstvo kluba, je položaj povsem drugačen. Vendar je to malo verjetno."

Vrhunski pogoji
Austria domače tekme igra na povsem novem stadionu, ki je bil zgrajen za potrebe evropskega prvenstva 2008. "Infrastuktura je povsem nova in ponuja najboljše pogoje za delo. Glede fizioterapije, kondicijske priprave in organizacije kluba je vse na višji ravni," je primerjavo s pogoji v Sloveniji potegnil najverjetnejši naslednji poveljnik celovške obrambe. "Prelogar je iskal nekoga, ki bi mu vodil obrambo. Mislim, da to vlogo lahko prevzamem," je prepričan naš sogovornik.

Zadovoljen z dohodki
Po naših informacijah naj bi Elsner v Celovcu zaslužil pet tisoč evrov na mesec. "Veliko bo vezano na rezultate, kar se mi zdi prav. Če bodo rezultati dobri, bomo nagrajeni, tudi sicer pa bo dvakrat bolje kot v Domžalah," je o finančnem delu avstrijske ponudbe povedal Elsner.

Komentarjev 1
Napišite prvi komentar!

Za komentiranje je potrebna prijava/registracija. Če nimate uporabniškega računa, izberite enega od ponujenih načinov in se registrirajte v nekaj hitrih korakih.