26 ogledov

Pogrešani Afričan pokopal Londončane

Sadio Mane EPA
Derbi 25. kola v Premier League se je končal z zmago Liverpoola nad Tottenhamom z 2:0.

Liverpool je bil v zadnjem času v mizerni formi, v 25. kolu pa je na Anfieldu gostil Tottenham, ki je v goste po zadnjih uspešnih rezultatih prihajal zelo samozavesten. A Londončanom se je zalomilo že na začetku dvoboja, ko je doslej najuspešnejša obramba lige klonila kar dvakrat. Oba zadetka je zabil Senegalec Sadio Mane, ki je manjkal ob slabem nizu Redsov, saj je v tem času igral na afriškem prvenstvu.

Tokrat je pobegnil gostujoči obrambi v 16. minuti, ko ga je po lepi podaji Georginia Wijnalduma v prostor zaman lovil Ben Davies, nemočen pa je bil v dvoboju ena na ena tudi vratar Tottenhama Hugo Lloris. Mane je nato zadel še po 138 sekundah. Na sredini je nespametno žogo izgubil angleški reprezentant Eric Dier, Lloris je še uspel zaustaviti strela Adama Lallane in Roberta Firmina, v tretje pa ga je premagal Senegelec.

Gostje bi se lahko v igro vrnili še sredi prvega polčasa, a je Son Heung-min streljal v domačega čuvaja mreže Simona Mignoleta, ki je dobil dvoboj iz oči v oči. Na drugi strani se je Lloris moral izkazati še dvakrat on nevarnih strelih Maneja.

Drugi polčas je bil povsem nezanimiv, Tottenham je lovil priključek, a si ni uspel pripraviti nobene resnejše priložnosti, domači pa ob prednosti tudi niso kazali večjih ambicij v napadu.

Od klubov, ki se borijo za uvrstitev v ligo prvakov je Arsenal doma z 2:0 premagal v zadnjem času vse boljši Hull City, oba zadetka za topničarje je dosegel Alexis Sanchez in se tako zavihtel na mesto najboljšega strelca lige (17), Manchester United pa je z enakim rezultatom doma premagal Watford.