20 ogledov

Pokal: Gorica in Koper slavila v gosteh

Olimpija Koper Denis Popović Saša Despot
Nogometaši Gorice in Kopra so na prvih četrtfinalnih tekmah Pokala Slovenije prišli do pomembnih gostujočih zmag. Goričani so v Kidričevem premagali Aluminij (2:1), Koprčani pa Triglav v Kranju (1:0). Ob 17. uri še tekma Celje-Dravinja Kostroj.

Prvi strelec slovenske lige Dejan Žigon je na dan, ko je njegov klub Gorica objavil, da je z njim in soigralcem Miho Gregoričem podaljšal pogodbo do leta 2015, spet zatresel mrežo. Vrtnice so z njegovim golom že po dveh minutah igre povedle na prvi tekmi četrtfinala Pokala Slovenije pri Aluminiju.

Tik pred polčasom je za ogromno prednost pred povratnim srečanjem zadel še Amedej Vetrih, nekaj upanja pa je za Aluminij v nadaljevanju rešil Gregor Režonja. Za zmago Luke Kopra proti Triglavu je bil po polčasu brez golov na koncu dovolj zadetek Ivana Brečevića.

Olimpija Ljubljana - Maribor/Zavrč

Povratne tekme bodo na sporedu 31. oktobra, ko se bosta pomerila tudi Maribor in Zavrč.