45 ogledov

Priznanji za Messija in Enriqueja

lionel messi luis enrique EPA
Mednarodni inštitut za nogometno zgodovino in statistiko (IFFHS) je danes sporočil imena, ki so najbolj obeležila leto 2015.

Za najboljšega trenerja minulega leta so razglasili stratega Barcelone Luisa Enriqueja, za najboljšega sodnika Italijana Nicolo Rizzolija, za najboljšega organizatorja igre pa Argentinca Lionela Messija.

Enrique si je naziv zaslužil s petimi osvojenimi naslovi, njegova Barcelona je namreč zmagala v ligi prvakov, španskem prvenstvu in pokalu, evropskem superpokalu in svetovnem klubskem prvenstvu. Španski trener je v izboru zbral 165 točk, s 85 točkami se je na drugo mesto uvrstil Bayernov Pep Guardiola, 43 točk pa je na tretjem mestu zbral trener Juventusa Massimiliano Allegri.

Rizzoli je najboljši sodnik postal drugič zapored, zbral je 80 točk, osem več od Angleža Martina Atkinsona in devet več od Turka Cuneyta Cakirja. Messi, superzvezdnik Barcelone, je v izboru za najboljšega organizatorja zmagal prvič, na vrhu pa je zamenjal Nemca Tonija Kroosa (Real Madrid). Zbral je 168 točk, drugo mesto je z 91 točkami osvojil njegov soigralec Andres Iniesta, tretje mesto je zasedel Andrea Pirlo (Juventus).