32 ogledov

PSG in Lyon ostala brez vrha

Nedeljski derbi 15. kolu Ligue 1 med Lyonom in PSG se je končal z neodločenim izidom 2:2. Marseille je že v soboto skočil na vrh lestvice. Auxerre Valterja Birse je z 1:2 klonil proti Toulousu.

Lyon in PSG bi se v primeru zmage na medsebojnem obračunu vsaj izenačila z Marseillom (Lyon) oziroma ga celo prehitela (PSG), a zadnja tekma 15. kola Ligue 1 se je končala z neodločenim izidom 2:2 in Marseille bo po zaslugi visoke zmage proti Montpellierju naslednje prvenstvene preizkušnje pričakal na vrhu lestvice. Gledalci na stadionu Gerland sicer v prvem polčasu niso videli zadetkov. V 54. minuti je za val navdušenja poskrbel Cissokho. Že devet minut kasneje pa je Nene izenačil in poskrbel za razburljiv zaključek srečanja. Strelec vodilnega zadetka za Lyon si je v 81. minuti prislužil rdeči karton in predčasno pot pod prho. PSG je številčno premoč izkoristil že dve minute kasneje, vendar se na koncu ni veselil polnega izkupička. Za delitev točk na derbiju je v 87. minuti poskrbel Källström.

Olympique Marseille
je  na vrh Ligue 1skočil, potem ko je na domačem Velodromu prepričljivo odpravil rivale za naslov prvaka Montpellier. Prvi vezist pristaniščnikov Lucho Gonzalez je z volejem zabil za vodstvo v 20. minuti, že čez osem minut pa je Benoit Cheyrou vodstvo povišal. Vroči Mathieu Valbuena je nadaljeval svojo strelsko formo v drugem polčasu, svoj zadetek pa je dodal še en raprezentant - Loic Remy - v sodnikovem podaljšku, s katerim je potrdil zanesljivo zmago. Na drugih tekmah je Rennes izgubil pri Lorientu (0:2) in ostal peti, dve točki za zdaj vodilnim Marseillom. Tekmo med Stadom Brestom in RC Lensom so v drugem polčasu odpovedali zaradi močnega sneženja v Britaniji.

Auxerre očitno še vedno plačuje davek igranja v Ligi prvakov. Valter Birsa in soigralci so v 15. kolu z 1:2 izgubili proti Toulousu in s tem končali pet kol trajajoč niz nepremagljivosti. Gostje so večina dela opravili že v prvem polčasu, ko so tudi zabili oba zadetka. Birsa je igral v prvem polčasu.