18 ogledov

PSG padel na Velodromu

Marseille je v derbiju 28. kola pred svojimi privrženci z 2:1 ugnal PSG. Valter Birsa se je z Auxerrom veselil šele pete zmage v sezoni in druge v zadnjih štirih mesecih.

Derbi 28. kola Ligue 1 je bil tokrat odigran na kultnem Velodromu, kjer je domači Marseille gostil PSG. Na veselje večine gledalcev so Parižani klonili z 1:2. Domače je v vodstvo že v 16. minuti popeljal branilec Gabriel Heinze. Izid je enajst minut kasneje poravnal Clement Chantome. Za veselje na Velodoromu pa je še pred koncem prvega polčasa poskrbel Andre Ayew. Marseille je z zmago še naprej ostal v stiku z vodilnim Lillom.

Gervinho
je zadel in podal za drugi gol Lilla ob zmagi nad Brestom z 2:1. Sprva so imeli težave pri organizaciji napada, saj so še naprej brez kaznovanega Florenta Balmonta, a še pred odmorom so se razigrali za izenačenje Gervinha na 1:1. Napadalec Slonokoščene obale je kaj kmalu po odmoru pripravil drugi zadetek in Moussaju Sowu ni bilo težko doseči 19. gol sezone. Slednji je prvi strelec Ligue 1. Tako se sanje o njihovem prvem naslovu po letu 1954 nadaljujejo. Še posebej, ko sta njihova zasledovalca, Stade Rennes in Lyon, v večerni tekmi igrala 1:1 in tako osvojila vsak po le eno točko.

AJ Auxerre, ekipa s kar 14 remiji (večina z izidom 1:1), je naredila velik korak k obstanku v ligi. Z 2:0 so premagali Sochaux, kar je njihova šele druga zmaga v zadnjih štirih mesecih in peta v sezoni. Slovenski reprezentant Valter Birsa je v igro vstopil v 47. minuti in poljskemu napadalcu Ireneuszu Jeleńu po protinapadu pripravil drugi zadetek na srečanju. Auxerre je zdaj 15., a razlike v francoski ligi so tako majhne, da se do konca sezone lahko zgodi še prav vse - so le tri točke nad cono izpada, a obenem le pet od prve deseterice.