10 ogledov

Ramos: "Upali bomo do konca"

Sergio Ramos še vedno upa na presenečenje Valladolida. (Foto: Reuters)
1/13
Španskega prvaka bo odločilo zadnje kolo. V zadnjem kolu Barco čaka Valladolid, ki se bori za obstanek. Galaktiki kljub majhnim možnostim upajo na presenečenje.

Barcelona je v derbiju kola in na morda najpomemnejši tekmi za naslov prvaka premagala Sevillio s 3:2. Najboljši strelec lige Lionel Messi je zadel že v peti minuti. Na 2:0 je povišal najstnik Bojan Krkić. Po uri igre je bilo že 3:0, saj je zadel še Pedro. Nato pa je sledila ofenziva domačih. V razmaku treh minut sta zadela Frederic Kanoute in Luis Fabiano.Živčen konec je Barcelona le zdržala in ohranila minimalno prednosti na letvici Primere Division.

Real Madrid je namreč prav tako vknjižil vse tri točke. Athletic Bilbao so premagali s kar 5:1. Po dveh tretjinah jim ni kazalo tako dobro, saj je bilo na velikem semaforju 1:1, nakar so v zadnjih 20 minutah zabili štiri zadetke. V zadnjem kolu obe moštvi čakata nasprotnika z dna lestvice: Barcelono Valladolid in Reala Malaga.

"Upali bomo do konca," zagotavlja branilec Reala, Sergio Ramos, strelec tretjega zadetka za galaktike. "Svoje delo moramo opraviti do konca in če Barcelona postane prvak s 99 točkami, jim bomo pač morali čestitati." Podobno razmišlja tudi madridski strateg Manuel Pellegrini: "Smo v zelo težkem položaju, toda Valladolid se bori za obstanek in v nogometu je vse mogoče. Moramo poskrbeti, da če hoče Barcelona postati prvak, bo morala za to doseči 99 točk".

Nevarnosti obračuna proti Valladolidu pa se zavedajo tudi pri blaugrani: "Moramo se zavedati, da bo Valladolid zelo težek nasprotnik," svari Victor Valdes, vratar Barçe.