14 ogledov

Raul ostaja mojster, Schalke zlahka

schalke raul EPA
Branilka naslova Borussia Dortmund je z zmago pri Wolfsburgu ohranila prednost na vrhu 1. Bundeslige (3:1). Bayern München jim je še naprej tesno za petami, saj so Bavarci doma premagali Augsburg (2:1). Schalke je ob dveh zadetkih Raula zanesljuivo ugnal Hannover.

Prvaki Borussia Dortmund so Wolfsburg premagali z dvema goloma poljskega napadalca Roberta Lewandowskega in ostali tri točke pred prvimi zasledovalci Bayernom Münchnom, ki je doma premagal Augsburg. Najboljši strelec Dortmunda je svoj prvi gol zabil iz neposredne bližine po podaji hrvaškega vezista Ivana Perišića v 22. minuti, kmalu po začetku nadaljevanja pa je za enkrat višje vodstvo gostov z lepim strelom zadel Ilkay Gündogan.

Dortmundovega niza 23 tekem nepremagljivosti ni igrozil niti Mario Mandžukić z golom za 2:1 nekaj manj kot 30 minut pred koncem tekme, saj so volkovi tekmo zaključili z desetimi nogometaši, ko je bil kmalu po golu hrvaškega reprezentanta izključen kapetan Alexander Madlung. Lewandowski je zmago rudarjev zapečatil v 90. minuti, ko je za svoj 19. ligaški gol še drugič premagal vratarja Diega Benaglia.

Bayern je po uvrstitvi v polfinale Lige prvakov potreboval le 25 sekund za prvi gol na tekmi z Augsburgom, pod katerega se je podpisal njihov prvi strelec Mario Gómez, ki ga je z bliskovitim prodorom po krilu idealno zaposlil slavljenec Franck Ribéry. Gómez je po uri igre zabil še svoj 25 ligaški gol sezone, s katerim je po podaji Arjena Robbna izničil izenačujoči gol, ki ga je nekaj minut prej zabil Ja-Cheol Koo.

Mišo Brečko je odigral celo domačo tekmo Kölna proti Werderju Bremnu, po kateri so kozlički (brez Milivoja Novakovića v ekipi) ostali na 16. mestu v ligi, ki jih bo ob koncu sezone popeljalo v brezno 2. Bundeslige.