12 ogledov

Razočaranje za Birso

birsa_main_afp Žurnal24 main
V 27. kolu francoskega državnega prvenstva je Valter Birsa z Auxerjem klonil, Boštjan Cesar na svoji peti ligaški tekmi v dresu Grenobla prvič okusil slast zmage.

Saint-Etienne : Nantes 2:1

Valter Birsa je z Auxerrjem gostoval pri Rennesu in se kljub temu, da  je bil v začetni enajsterici, vrnil domov sklonjene glave. Domači so bili boljši z 2:0, Birsa pa se na tekmi ni pretirano izkazal in igrišče zapustil v 74. minuti srečanja. Boštjan Cesar je za Grenoble odigral še peto zaporedno prvenstveno tekmo in prvič tudi okusil slast zmage v deželi sira in šampanjca. Grenoble je tokrat gostil Caen in z golom rezervista Larsona Touréja slavil v sodnikovem podaljšku (2:1). Na petih tekmah, ki jih je Cesar odigral od začetka do konca, je moštvo izpod Alp prejelo vsega tri gole. Bojana Jokića znvoa ni bilo v kadru Sochauxa, ki je klonil z 2:1 proti Le Havreju.

Lyon je na zadnji sobotni tekmi še drugič klonil pri Lillu. Nekdanji klub Milenka Ačimovića je namreč vodilne "Les Gones" premagal že na sredini pokalni tekmi, tokrat pa so na pariškem Stade De Francu, kamor Lille prestavlja tekme z "velikimi", klonili z 2:0. Lyon je najprej načel Slovak Robert Vittek, pokončal pa jih je Michel Bastos v 90. minuti. To pomeni, da je Lille zdaj šesti in ravno toliko točk oddaljen za francoskimi prvaki. Paris Saint Germain se je z zmago pri Lorientu vodilnemu Lyonu približal na vsega točko razlike. Nov gol si je v letošnjo statistiko vpisal veteran Ludovic Giuly. Zaenkrat največje presenečenje kola je pripravil Toulouse, ki je doma z visokih 3:0 opravil z Bordeauxom in ga prehitel na lestvici. Spodrsljaja najbližjih tekmecev ni izkoristil Marseille, saj je doma proti Valenciennesu remiziral brez golov.

Toulouse : Bordeaux 3:0 (2:0)