22 ogledov

Real na vrhu, Barca sklatila netopirje

1/13
Real Madrid se je z zanesljivo zmago proti Malagi (4:1) zavihtel na vrh Primere Division. V derbiju je Barcelona z 2:1 premagala do tega kola vodilno Valencio, ki je v prvem polčasu celo povedla.

Real Madrid je sodeč po drugi zanesljivi zmagi v španskem prvenstvu (v prejšnjem kolu je Deportivo padel s 6.1) očitno našel pravo formo. Varovanci Joseja Mourinha so na gostovanju pri Malagi zabili štiri zadetke in s točko prednosti pred Barcelono prevzeli vodstvo na lestvici. Za beli balet sta po dvakrat zadela Argentinec Gonzalo Higuain in Portugalec Cristiano Ronaldo.

Valencia
je padla na prvem pravem testu v letošnji sezoni, potem ko je odlično krenila v špansko prvenstvo in nanizala kar pet zmag in le en neodločen izid brez poraza. Netopirji so v 7. kolu gostovali na Camp Nou in proti Barceloni klonili z 2:1. Pablo Hernandez je v 38. minuti celo poskrbel, da je Valencia na odmor odšla z minimalno prednostjo. Po prihodu iz slačilnice pa so Katalonci zaigrali veliko bolje in uspeli spreobrniti izid. Izenačil je Andres Iniesta, za zmago pa je zadel izkušeni kapetan Carles Puyol. Zao ba zadetka je podajo prispeval, kdo drug kot Xavi, ki pred srečanjem sploh ni dobil zelene luči zdravniške službe za nastop, a ga je Pep Guardiola kljub temu poslal v igro in s tem zadel v polno. Barca bi lahko zmagala še z višjo razliko, vendar je vratar Valencie Cesar Sanchez z nekaj odličnimi obrambami preprečil še višji poraz.

Trenutno četrouvrščeni Villareal tekma 7. kola čaka šele v ponedeljek. Rumena podmornica bo gostovala pri Herculesu, ki ga nogometni navdušenci pomnijo predvsem po zmagi proti Barci na Camp Nou. V primeru zmage bo Villareal na prvem mestu prehitel Real.