30 ogledov

Real s čudno enajstmetrovko do treh točk

Jan Oblak, Lionel Messi EPA
Barcelona je v gosteh premagala Atletico Madrid, Real pa po preobratu Villarreal.

Špansko prvenstvo je v nedeljo ponudilo dva vrhunska dvoboja, ki sta se oba končala z zmago gostov. Barcelona je gostovala pri madridskem Atleticu, kljub nekaj odličnim obrambam Jana Oblaka, pa so Katalonci slavili z 2:1.

Atletico je bil precej boljši tekmec v prvem polčasu, a je Barcelona uspela zdržati vse nalete gostiteljev ter sredi drugega polčasa celo povedla po fliperju v kazenskem prostoru domačih. Žoga se je srečno odbila pred gol do Rafinhe, ki jo je uspel poslati za hrbet slovenskega čuvaja mreže. A vodstvo gostov ni trajalo dolgo, po kotu je najvišje na prvi vratnici skočil Diego Godin in zadel za 1:1, sodniki pa so najverjetneje spregledali prekršek, ki ga je Urugvajec v skoku storil nad Sergiom Busquetsom.

Obe moštvi sta poskušali zmagati, mož odločitev pa je bil ponovno Lionel Messi, ki je v 86. minuti zabil že svoj 13. zadetek na stadionu Vicente Calderon, prav proti Atleticu pa je Argentinec dosegel največ zadetkov v svoji karieri. Ta je bil že 22.

Real do preobrata s sporno enajstmetrovko

Navijači Barcelone so bili verjetno navdušeni tudi po uri igre med Villarrealom in Real Madridom, saj je kazalo, da bodo njihovi ljubljenci na lestvici prehiteli osovražene nogometaše iz prestolnice. Rumena podmornica je namreč na začetku drugega polčasa spravila dve žogi za hrbet Keylorja Navasa in po hitrem protinapadu Cedrica Bakambuja (2:0), ki je bil morda v prepovedanem položaju,je vse kazalo na drugi zaporedni gostujoči poraz kraljevega kluba. A to se ni zgodilo.

Po dobrem predložku Danija Carvajala z leve strani je bil najvišji v petercu domačih Gareth Bale, ki je z glavo iz bližine zadel za 1:2, odločilni trenutek tekme pa se je zgodil v 74. minuti, ko je sodnik piskal sporno enajstmetrovko. Na prvi pogled se je sicer zdelo, da je žoga v roko zadela Bruna Soriana, vendar temu ni bilo tako, okroglo usnje se je odbilo od prsi domačega kapetana. Domači igralci in navijači so ponoreli, na tribune pa se je moral po prerekanju s sodniki preseliti tudi trener Fran Escribá.

Cristiano Ronaldo | Avtor: EPA EPA

Cristiano Ronaldo je uspešno izvedel strel z bele točke in postavil nov rekord. V španskem prvenstvu je 57-krat zadel z enajstmetrovke in s tem presegel dosežeknekdanjega napadalca Reala Huga Sáncheza. Popolen preobrat je bil zaključen v 83. minuti, ko je izjemno podajo Marcela z glavo v gol poslal rezervist Alvaro Morata. Ta je imel v sodnikovem dodatku še eno izjemno priložnost, a je okroglo usnje iz bližine poslal mimo vrat.

V soboto se je vedno vroči sevillski derbi končal z zmago Seville, ki ji je v drugem polčasu uspel preobrat proti Betisu.