212 ogledov

Real se je izognil prvemu spodrsljaju

Karim Benzema Epa
Real Madrid je s tretjo zmago v sezoni zasedel vrh ligaške lestvice v španski La Ligi.

Kraljevi klub je novi vodilni španskega nogometnega prvenstva. Galaktiki so bili uspešni v gosteh pri Espanyolu, ki so ga premagali s 3:1 (1:1) ter se s tretjo zmago v sezoni, z devetimi točkami, povzpeli na vrh la lige.

Presenetljivo je bil večji del večernega nedeljskega dvoboja na zelenici stadiona na območju Cornelle de Llobregat izenačen. Real je povedel v 12. minuti, zadel je Vinicius Junior, v 43. minuti je Joselu poskrbel za izenačenje 1:1.

Domači so vse do 88. minute branili neodločen izid, ko je Karim Benzema popeljal Real v vodstvo, ter po desetih razgibanih dodatnih minutah zapečatil zmago s 3:1. Vratar Espanyola Benjamin Lecomte je skočil iz svojega polja, da bi ustavil napad Reala, a je prejel rdeči karton zaradi prekrška nad Danijem Ceballosom. Benzema je streljal s prostega strela.

Real je tako rešil svoj popoln začetek sezone in se po treh tekmah znova povzpel na vrh lestvice z devetimi točkami. Madridčani so pred Real Betisom na podlagi boljše gol razlike.

"Bili smo precej počasni," trener Reala Carlo Ancelotti ni bil zadovoljen s predstavo. "Težko smo obvladovali intenzivnost tekme."

Pred tem so nogometaši Barcelone v tretjem krogu španskega prvenstva premagali Valladolid s 4:0, strelec dveh zadetkov je bil Poljak Robert Lewandowski. Barcelona, ki si sedem točk deli z Villarrealom, je skočila na tretje mesto.

Danes bosta na sporedu še obračuna Cadiz - Athletic Bilbao in Valencia - Atletico Madrid z Janom Oblakom.