15 ogledov

Real že pozabil na El Clásico

1/14
Real je sodeč po zmagi proti Valencii (2:0) hitro pozabil na ponedeljkovo blamažo na El Clásicu. Po redko videnih kolobocijah s prevozom je Barcelona Osasuno premagala s 3:0.
Obtožbe z ene in druge strani se vrstijo
Prihod nogometašev Barcelone v Osasuno bo ostal zapisan v špansko folkloro. Po odisejadi z vlakom in avtobusom so na stadion Reyno de Navarra prišli ob 19.50, deset minut pred začetkom tekme. Svojo verzijo dogodkov je na uradni strani opisal tudi katalonski klub. Trdijo, da jim je Španska nogometna zveza (RFEF) še zjutraj zagotavljala, da bo tekma prestavljena. Osasuna ni želela niti slišati o čem takem, njih pa o dogodkih neposredno ni obvestil nihče.

Mnogi so se spraševali, kako se bo Real Madrid odzval po ponedeljkovem visokem porazu na El Clásicu. Galaktiki so na Santiagu Bernabeu pričakovali močno Valencio in ni jih bilo malo, ki so četi Joseja Mourinha napovedovali nov poraz. Vendarle so zvezdniki v belih dresih pokazali pravi obraz in z dvem zadetkoma Cristiana Ronalda v zaključku drugega polčasa prišli do pomembne zmage, ki jih še vedno drži v stiku z Barcelono. Madridčanom je delo močno olajšal David Albelda, ki si je v 65. minuti prislužil rdeči karton in predčasno pot pod prho. Real se je z novo zmago Barci znova približal na dve točki zaostanka.

Direktno z avtobusa do zmage: Barca
Barcelona je na tekmo v Osasuno resda prišla šele deset minut pred uradnim začetkom, glede na prikazano pa se je zdelo, da so bili Pamplonci tisti, ki so bili več ur stisnjeni na vlaku in avtobusu. Katalonci so z novo brezhibno predstavo in dvema goloma Lionela Messija odpihnili domače, ki skorajda niso pretili. POGLEJTE GALERIJO IZ PAMPLONE

Podobno kot na ponedeljkovem "Clásicu" je Barcelona vedno znova iskala podaje med oba osrednja branilca, ki sta prvič kapitulirala v 26. minuti, ko je Messi našel Pedra Rodrigueza za 1:0. Prav Pedro je nekaj minut prej v svojem kazenskem prostoru nespametno zrušil Juanfrana, a sodnik Teixeira Vitienes ni zapiskal.

Messi je že skorajda v naslednjem napadu po zadetku stresel vratnico, Barceloni pa do polčasa ni uspelo povišati vodstva. Domači se niso popravili niti v nadaljevanju in Messi je po podaji Davida Ville pobegnil vsem zasledovalcem in mirno zabil za 2:0, končni rezultat pa je postavil iz enajstmetrovke. Po prekršku, ki je bil tudi storjen nad njim, je Messi vratarja poslal v napačno stran in potrdil elegantno zmago Blaugrane, ki zdaj beži za pet točk.